Dziś jest Czwartek 23 Maja 2019

Koordynator obsługi terminalowej

Praca 2018-07-06

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o.

Zakres obowiązków

• opracowywanie i aktualizacja sezonowego rozkładu lotów z/do Kraków Airport
• opracowanie i zarządzanie sezonowym podziałem infrastruktury terminalowej w oparciu o zapotrzebowania użytkowników lotniska w celu optymalnego jej wykorzystania
• prowadzenie działań w zakresie zarządzania kryzysowego, zgodnie z kompetencjami Działu Obsługi Terminali
• koordynacja planowania podziału infrastruktury terminalowej: miesięczna i dzienna (w tym: podział stanowisk check-in, gate’ów, taśmociągów odlotowych i przylotowych, sortowni bagażowych)
• aktualizacja podziału miesięcznego i dziennego w zależności od sytuacji operacyjnej oraz ewentualnych problemów technicznych,
• analiza wykorzystania infrastruktury oraz jej optymalizacja,
• sporządzanie raportów i prowadzenie dokumentacji,
• nadzór nad koordynacją płynności przepływu pasażerów w strefach obiektów terminalowych,
• nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem budynku terminalu, w tym nad jego sprawnością techniczną i utrzymaniem czystości obiektu.

Wymagania

• wykształcenie: wyższe (preferowane wykształcenie ekonomiczne, techniczne lub w zakresie obsługi ruchu turystycznego)
• doświadczenie: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze lotnictwa cywilnego
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego
• znajomość przepisów prawa lotniczego, w szczególności dotyczących obszaru przewozów lotniczych, funkcjonowania infrastruktury scentralizowanej oraz przepustowości terminalowej
• znajomość rynku transportu lotniczego w Polsce i Europie, w szczególności dotyczącego obszaru pasażerskich przewozów lotniczych
• znajomość zasad odpraw pasażerskich przewoźników operujących na lotnisku Kraków Airport
• znajomość standardów obsługi podróżnych wg. IATA Airport Development Reference Manual
• znajomość zagadnień związanych z przepustowością portów lotniczych, w szczególności z przepustowością terminali pasażerskich i umiejętność prowadzenia obliczeń w tym zakresie
• umiejętność odczytu podstawowych depesz lotniczych wg IATA Airport Handling Manual
• znajomość systemów zarządzania informacją lotniczą (FIS) oraz systemów informacji audiowizualnej (FIDS)
• podstawowa wiedza z zakresu działania systemów transportu bagażu (BHS)oraz rekomendacji dotyczących wymiany informacji na temat odprawianego załadunku (Rezolucja IATA 753)
• doświadczenie we współpracy z liniami lotniczymi i agentami handlingowymi oraz doświadczenie z zakresu planowania podziału infrastruktury terminalowej (scentralizowanej) pomiędzy użytkowników lotniska

Bardzo dobre warunki pracy w dużej, najszybciej rozwijającej się na krajowym rynku usług lotniczych Spółce, umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do kart sportowych, możliwość udziału w międzynarodowych szkoleniach, pracę w dynamicznym zespole oraz rozwoju zawodowego.

CV wraz z listem motywacyjnym oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i zapoznaniu się z klauzulą informacyjną .

Kontakt

Wyślij CV na adres email: aplikacje@wszib.edu.pl
W temacie: WSZIB/218/p/2018

Oferta ważna do

2018-07-13