Dziś jest Czwartek 25 Kwietnia 2019

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Praca 2019-01-15

Firma włoska mieszcząca się w Oświęcimiu, specjalizująca się w konstruowaniu tłoczników oraz tłoczeniu metalu na zimno głównie dla branży motoryzacyjnej

Firma

IPB Polska sp. z o. o.

Rodzaj oferty

Umowa o pracę, pełny etat.

Zakres obowiązków

• Kierowanie i nadzór nad działem księgowości w firmie.
• Prowadzenie pełnej księgowości spółki prawa handlowego.
• Samodzielne sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości.
• Sporządzanie deklaracji podatkowych i statystycznych, JPK.
• Rozliczanie podatku VAT, CIT, PIT, podatku u źródła, podatku od nieruchomości.
• Prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNIP, księgowanie umorzenia i amortyzacji.
• Prowadzenie RMK.
• Kalkulacja kosztów produkcji i ustalanie technicznego kosztu wytworzenia wyrobów.
• Rozliczanie kredytów i pożyczek.
• Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb firmy.
• Weryfikacja i kontrola płatności, nadzór nad płynnością finansową.
• Ewidencja i księgowanie dokumentów źródłowych.
• Rozliczanie projektów unijnych, prowadzenie dokumentacji cen transferowych.
• Współpraca z Urzędem Skarbowym, audytorami zewnętrznymi i innymi instytucjami zewnętrznymi

Wymagania

• Min 4-5-letnie doświadczenie w księgowości w firmie produkcyjnej.
• Doświadczenie w pracy z systemem klasy ERP (CDN Optima).
• Wyższe wykształcenie (finanse, rachunkowość, ekonomia).
• Praktyczna znajomość przepisów podatkowych .
• Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów z obszaru księgowości.
• Dobra znajomość Excela.
• Dobra znajomość języka angielskiego lub języka włoskiego.
• Dobra organizacja pracy, systematyczność i dokładność.
• Wysoki poziom kultury osobistej, lojalność i dyskrecja.
• Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy

Firma oferuje

• Zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę.
• Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności.
• Zatrudniona osoba docelowo będzie zarządzała zespołem kilku osób.
• Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
• Pracę w międzynarodowym środowisku.
• Możliwość zdobywania doświadczenia przy realizacji ciekawych i ambitnych projektów.
• Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie

Oferta ważna do

2019-02-13