23 lip '24

Jak podnieść kompetencje w wakacje? Darmowe kursy i szkolenia, które wzbogacą CV studenta.

Redakcja Aplikuj.pl przygotowała zestawienie najbardziej polecanych kursów i szkoleń online dla studentów. Te kursy są przydatne zarówno dla osób przygotowujących się do szukania pracy, jak i dla tych planujących rozpocząć własną działalność. W ofercie znajdziesz tematy związane z AI, prawem autorskim, sektorem małych i średnich przedsiębiorstw oraz transformacją cyfrową. Dowiedz się, jakie certyfikaty warto zdobyć, by owocnie wykorzystać czas wolny.

Akademia PARP i Szkolenia PFP

Akademia PARP oferuje szeroką gamę darmowych kursów online skierowanych do przedsiębiorców oraz osób planujących założyć własną firmę. Kursy obejmują zarządzanie, marketing, finanse oraz prawo gospodarcze, a także szkolenia z kompetencji miękkich. Dzięki praktycznym przykładom i interaktywnym materiałom uczestnicy zdobywają cenne umiejętności potrzebne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Podobne kursy dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (PFP). Szkolenia z PFP i Akademii PARP to doskonałe rozwiązania dla tych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje biznesowe bez dodatkowych kosztów.

Strefa Wiedzy PFR

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) oferuje w swojej Strefie Wiedzy bezpłatne kursy i szkolenia online, które podnoszą kompetencje zawodowe i biznesowe. Platforma zawiera certyfikowane kursy z zakresu innowacji, zarządzania projektami, finansowania oraz cyfryzacji. Współpraca z ekspertami z różnych dziedzin zapewnia wysoką jakość merytoryczną szkoleń PFR. Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, dostępne są także dodatkowe, płatne warsztaty, pozwalające na praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności.

Kursy Navoica

Navoica to polska platforma e-learningowa oferująca darmowe kursy online typu MOOC (Massive Open Online Courses) realizowane przez uczelnie i instytucje edukacyjne. Na platformie znajdziesz kursy z różnych dziedzin, takich jak nauki społeczne, techniczne, przyrodnicze oraz humanistyczne. Współpraca z polskimi uczelniami gwarantuje wysoką jakość edukacyjną kursów. Uczestnicy mają możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających ukończenie kursów, co może wzbogacić CV.

Microsoft Learning

Microsoft Learning oferuje kursy online, które pomagają zdobyć umiejętności z zakresu technologii informacyjnych. Platforma zawiera kursy związane z produktami Microsoft, takimi jak Azure, Office 365, a także kursy dotyczące sztucznej inteligencji i narzędzi programistycznych. Certyfikaty uzyskiwane po ukończeniu kursów są uznawane na całym świecie, co zwiększa atrakcyjność uczestników na rynku pracy. Microsoft Learning to świetne rozwiązanie dla osób chcących rozwijać kompetencje techniczne w IT.

Grow with Google – Google Career Certificates

Google Career Certificates oferują kursy online w dziedzinach takich jak analiza danych, zarządzanie projektami, UX design i IT support. Kursy są zaprojektowane tak, aby były dostępne dla każdego, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia zawodowego czy wykształcenia. Certyfikaty Google są uznawane na całym świecie i cenione przez pracodawców, podobnie jak w przypadku platformy Microsoft.

eCornell

Dla osób biegle posługujących się językiem angielskim, platforma edukacyjna eCornell oferuje darmowe kursy z zakresu zarządzania, marketingu, HR oraz data science. Kursy są tworzone przez wykładowców z Cornell University, co gwarantuje specjalistyczne treści. Certyfikat z jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie będzie cennym dodatkiem do CV.

Platformy e-learningowe

Międzynarodowe platformy e-learningowe, takie jak Coursera, edX i Udemy, oferują tysiące kursów online z różnych dziedzin, prowadzonych przez wykładowców z czołowych uniwersytetów i ekspertów z branży. Kursy te można dostosować do własnego harmonogramu, co umożliwia elastyczne zdobywanie wiedzy. Przed zapisaniem się na kurs, szczególnie płatny, warto sprawdzić oceny i szczegóły dostępnych kursów.

Podsumowanie

Wakacje to idealny moment na inwestowanie w siebie i rozwijanie nowych umiejętności. Darmowe kursy i szkolenia online oferują doskonałą okazję do podnoszenia kompetencji, zwiększając tym samym szanse na rynku pracy. Skorzystaj z dostępnych zasobów i postaw na edukację w te wakacje.

Więcej informacji: https://www.aplikuj.pl/porady