25 mar '13

Wygraj płatny staż w Grupie Unity!Jesteś PHP Jedi?

Jeśli PHP to Twój język ojczysty, zaglądasz częściej do bibliotek Doctrine niż na Demotywatory i chcesz pracować dla przy dużych, międzynarodowych projektach – to szansa dla Ciebie. Rusza konkurs Grupy Unity, skierowany do studentów informatyki Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości. Do zgarnięcia płatne staże i możliwość stałego zatrudnienia. Dowiedz się więcej!

Wszyscy, którzy są zainteresowani płatnym stażem mają przed sobą technologiczne wyzwanie. Jego celem jest napisanie aplikacji internetowej w języku PHP z użyciem Zend Framework oraz wykorzystaniem bibliotek Doctrine (szczegóły poniżej). Trzeba się spieszyć. Aplikacje należy przesłać na adres kariery@wszib.edu.pl do 4 kwietnia godz. 22. Rozstrzygniecie już 8 kwietnia!

ZADANIE KONKURSOWE:
Informacje wstępne:
Celem zadania jest napisanie aplikacji internetowej w języku PHP z użyciem Zend Framework z wykorzystaniem bibliotek Doctrine do komunikacji z bazą danych (PostgreSQL).

Treść zadania:
Zadanie polega na wykonaniu prostego panelu do zarządzania produktami w sklepie. Aplikacja powinna dostarczyć możliwość: dodania i edycji produktu w sklepie oraz wylistowania wszystkich produktów w podziale na strony.

Zadania do wykonania:
Aplikacja powinna dostarczać:

1. Możliwość dodania i edycji produktu. W systemie powinny być zapamiętywane następujące informacje dotyczące produktu:
• Nazwa produktu – pole o maksymalnej długości 64 znaków
• Kod artykułu – pole o automatycznie generowanej unikalnej wartości
o długości 8 znaków
• Kategoria – pole jednokrotnego wyboru z listy dostępnych kategorii
• Nazwa dostawcy – pole wielokrotnego wyboru z listy dostępnych dostawców
• Stawka VAT – pole jednokrotnego wyboru z listy dostępnych stawek VAT
• Cena jednostkowa (netto) – pole o wartości numerycznej większej niż zero.
• Cena jednostkowa (brutto) – pole tylko do odczytu automatycznie wypełniane na podstawie ceny netto oraz stawki VAT.
• Jednostka miary (np. metr, sztuka, litr ) – pole jednokrotnego wyboru z listy dostępnych jednostek miary. Domyślna wartość to sztuka.
• Opis – pole tekstowe o dowolnej długości
• Czas utworzenia produktu – pole typu czas wypełniane automatycznie
• Czas ostatniej modyfikacji produktu – pole typu czas wypełniane automatycznie

2. Możliwość wylistowania wszystkich produktów:
a) Na liście produktów powinny znaleźć się następujące kolumny: kategoria, nazwa produktu, kod artykułu, cena netto, cena brutto, czas ostatniej modyfikacji produktu.
b) Lista produktów w podziale na strony
c) Możliwość sortowania listy według nazwy lub według ceny.
d) Możliwość filtrowania listy według nazwy przy użyciu porównania typu „zawiera się”
z pominięciem wielkości liter
e) Nazwa produktu na liście powinna być linkiem odsyłającym do strony edycji produktu.

Informacje dodatkowe:

Oceniana jest:
• poprawność wykonania zadania,
• estetyka i organizacja kodu (dekompozycja obiektowa, wzorce projektowe, struktury danych),
• struktura plików i katalogów projektu,
• łatwość rozbudowy i konfiguracji,
• wydajność

Layout aplikacji nie zostanie poddany ocenie. Aplikacja powinna mieć minimalny interfejs. Aplikacja nie wymaga również autoryzacji oraz uwierzytelnienia użytkownika.

GRUPA UNITY

Największy dostawca systemów e-commerce na polskim rynku. Grupa powstała
z połączenia Empathy-Internet Software House, Contium oraz Internet Designers
i dysponuje obecnie imponującym portfolio zrealizowanych projektów e-commerce dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Grupa Unity ma na koncie blisko 50 wdrożeń i może pochwalić się najszerszym na rynku dostępem do technologii e-commerce: od wdrożeń bazujących na autorskiej platformie, rozwiązaniach klasy Enterprise, jak IBM WebSphere Commerce, a także technologiach open-source – Magento i PrestaShop.

W ramach Grupy Unity działa również Internet Designers – jedna z najbardziej znanych
i utytułowanych w Polsce agencji interaktywnych full service.

Do Klientów marki należy m.in. Auchan, Euro RTV AGD, Leroy Merlin, Nivea czy Agora.