5 cze '13

​Europa czeka na specjalistów oblatanych w chmurze !!

Im bardziej skomplikowane nazwy, tym większe wzięcie. Mowa o profesjach 2.0, najbardziej dostosowanych do dynamicznych warunków rynkowych. Data scientist, junior data analyst, business intelligence manager, waste data handler, cloud broker, quality assurance engineer to zawody, które pojawiły się dzięki nowym zjawiskom w gospodarce cyfrowej.
Dotyczą takich dziedzin, jak Big Data, czyli Wielkich Danych, coraz większej ilości informacji, które zbierają o nas firmy i cloud computingu, przetwarzania tych informacji w chmurze, czy share economy (dzielenia zasobów).

Brzmi to skomplikowanie, ale przekłada się na realne zapotrzebowanie pracodawców. Jak wyliczyła Komisja Europejska, w Unii do 2015 r. będzie potrzebnych ok. 2,5 mln specjalistów biegłych w przetwarzaniu w chmurze, a w Polsce od początku tego roku firmy szukały już kilkuset ekspertów od analityki Wielkich Danych.

Czytaj więcej na http://praca.interia.pl/news-europa-czeka-na-specjalistow-oblatanych-w-chmurze,nId,978063?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox