10 paź '13

10. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Już po raz 10. wystartował program edukacyjny Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Jego celem jest budowanie nowych kadr menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych oraz liderów zmian. Jednym z czołowych działań LOB jest program Ambasadorów CSR, do którego rozpoczęła się rekrutacja.
Ambasadorzy i Ambasadorki CSR

Program Ambasadorski skupia aktywnych studentów i studentki z całej Polski. Stają się oni promotorami idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) w swoich środowiskach lokalnych, szczególnie na uczelniach, które reprezentują.
Przez cały rok m.in. uczestniczą w seminariach, spotkaniach z praktykami i teoretykami zajmującymi się społecznie odpowiedzialnym biznesem, nawiązują kontakt ze światem biznesu, polityki, organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych z całego kraju, organizują wydarzenia edukujące o CSR.
Spośród przesłanych aplikacji, wybranych zostanie 25 najlepszych osób. Dokumenty można przesyłać do 23 października na adres: piotr.sobolewski@fob.org.pl. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Włącz się w odpowiedzialność!

Liga Odpowiedzialnego Biznesu dedykuje wszystkim studentom i studentkom, bez względu na to czy zostali zrekrutowani do programu ambasadorskiego, inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności.

„Różnorodność działań Ligi Odpowiedzialnego Biznesu sprawia, że każdy komu bliski jest temat CSR, znajdzie możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Co więcej, aktywność na tym polu często jest szansą na zbudowanie unikalnych kompetencji i zgromadzenia kapitału wiedzy, które są bezcenne na rynku pracy” – mówi Piotr Sobolewski, koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu umożliwia wzięcie udziału w ogólnopolskim Konkursie CSR. Na wiosnę organizowana jest również Akademia Odpowiedzialnego Biznesu, czyli spotkanie studentów i studentek z całej Polski, którzy podczas kilkudniowej konferencji zdobywają wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizacje studenckie, składając wnioski w programie grantowym, uzyskać mogą dofinansowanie na projekty promujące CSR.

O LOB
Liga Odpowiedzialnego Biznesu powstała w kwietniu 2004 roku jako inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu i 3 kół naukowych: CSRtywnych z Uniwersytetu Łódzkiego, Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie „BOSS” z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz „Stratega” działającego przy Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami studenckimi realizując projekty o charakterze edukacyjnym i społecznym na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.
Więcej na: www.lob.org.pl

Ligę Odpowiedzialnego Biznesu wspierają:
Partnerzy:
Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PGNiG, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Orange
Patron honorowy:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Patroni medialni Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: CR Navigator, Echo Dnia, Manko. magazyn Studencki, Kariera, echodnia.eu, odpowiedzialnybiznes.pl, Onet, biznes.pl, dlaStudneta.pl, eurostudnet.pl, kampaniespoleczne.pl, studnet.pl, studentnews.pl, Youngpro.pl, Studnets.pl


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę