19 lut '14

9% firm poszukuje finansistów i księgowych

Co 9 ogłoszenie o pracę zamieszczone w styczniu na portalu monsterpolska.pl było adresowane do pracowników z branży Finanse / Księgowość / Controlling. Kategoria ta zajęła drugie miejsce w comiesięcznym zestawieniu, plasując się po ofertach dla kandydatów z branży IT.

Na monsterpolska.pl 9% firm prowadziło rekrutacje na stanowiska z kategorii Finanse / Księgowość / Controlling.
W stosunku do grudnia minionego roku, liczba ofert pracy z tej branży spadła o 8%, ale w stosunku do stycznia 2013 roku wzrosła o 158%.

W styczniu kandydatów z tego sektora intensywnie poszukiwały firmy outsourcingowe i centra usług wspólnych (SSC) i od nich właśnie pochodziło 72% wszystich ofert skierowanych do kandydatów z tego sektora. W tym roku prognozujemy dalszy wzrost liczby ofert pracy skierowanych do kandydatów reprezentujących finanse oraz księgowość, co związane jest z ciągłym rozwojem usług dla biznesu – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Pracodawcy poszukiwali przede wszystkim doświadczonych pracowników. Jedna czwarta firm prowadziła rekrutację na stanowisko księgowej. 11% poszukiwało managera, a co dziesiąty przedsiębiorca chciał zatrudnić specjalistę. 9% ofert pracy skierowanych było do analityków finansowych.

Pracodawcy poszukiwali kandydatów z wyższym, kierunkowym wykształceniem, udokumentowaną wiedzą praktyczną, znajomością branży i doświadczeniem. Tak jak i w przypadku innych grup zawodowych, tak i w tej kategorii obserwujemy wzrost znaczenia kompetencji miękkich oraz społecznych. Dla ogromnej rzeszy pracodawców są one największą bolączką – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę