19 lut '08

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego

Ruszyła III edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego im. Lesława A. Pagi!

Temat edycji 2008: Fundusze Inwestycyjne
Informacje: www.paga.org.pl

Od 1 lutego do 9 kwietnia 2008 r. trwać będzie REKRUTACJA do III edycji nowatorskiego programu Fundacji im. Lesława A. Pagi – Akademii Liderów Rynku Kapitałowego (ALRK).
Akademia to innowacyjny projekt edukacyjny, skierowany do studentów 3.,4. i 5. roku oraz absolwentów do 26-go roku życia. Specjalnie opracowany program szkoleń i staży w najlepszych firmach działających na obszarze rynku kapitałowego zapewnia absolwentom ALRK doskonały początek kariery zawodowej. Co roku do Akademii przyjmowanych jest 30 osób.

Celem projektu jest stworzenie trwałej instytucji edukacyjnej, kształcącej przyszłe elity rynku finansów w Polsce.

Akademia składa się z dwóch elementów – szkoły letniej oraz praktyki w firmie partnerskiej. Podczas szkoły letniej Stypendyści biorą udział w bezpłatnym, 2-tygodniowym cyklu szkoleń z umiejętności „miękkich” oraz „twardych”. Wykładowcami Akademii są wybitni specjaliści. Po ukończeniu szkoleń, Stypendyści odbywają praktyki w najważnijeszych firmach i instytucjach rynku kapitałowego i finansów.
Chciaż większość stypendystów Akademii to studenci i absolwenci kierunków ekonomicznych – zachęcamy do aplikowania również osoby z innych wydziałów.
III edycja ALRK poświęcona będzie Funduszom Inwestycyjnym.

Harmonogram III edycji Akademii Liderów Rynku Kapitalowego:
Przyjmowanie zgłoszeń: 1 luty – 9 kwietnia 2008
Testy i rozmowy z kandydatami: maj 2008