28 wrz '06

Akademia Młodych Dyplomatów

ogłasza nabór uczestników do trzeciej edycji rocznego programu
Promocja im. Jana Nowaka Jeziorańskiego (2006-2007)

Akademia Młodych Dyplomatów to roczny program szkoleniowy przygotowujący studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji do polskiej służby zagranicznej, polskiej służby cywilnej, oraz instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych. Uczestnicy programu mają okazję zapoznać się zarówno z procedurą konkursową obowiązują w poszczególnych instytucjach, jak i z praktycznym wymiarem pracy w wybranych przez siebie zawodach.

Program AMD podzielony jest na 7 jednodniowych, comiesięcznych zjazdów, w trakcie których uczestnicy kształceni są przez najwybitniejszych polskich i zagranicznych specjalistów z dziedziny stosunków międzynarodowych i dyplomacji. Dodatkowo stałym elementem programu są dwie weekendowe sesje wyjazdowe. W roku akademickim 2006/2007 poświęcone będą one problematyce dyplomacji na morzu (sesja w Gdyni) oraz dyplomacji papieskiej (sesja w Częstochowie).

Więcej informacji o AMD oraz zapisy na stronie:
www.akademia.diplomacy.pl
Rekrutacja potrwa do 25 października 2006 roku