26 cze '13

Analiza majowych ofert pracy monsterpolska.pl

W maju, wśród ofert pracy na portalu monsterpolska.pl, najwięcej było tych dla specjalistów z branży IT. Poszukiwani są przede wszystkim programiści i administratorzy baz danych. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń uplasował się sektor finansowy. Podium zamyka branża sprzedażowa. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, ofert było mniej o 18%.

Warto studiować informatykę
Z analizy ogłoszeń o pracę, opublikowanych w maju 2013 roku na portalu monsterpolska.pl wynika, że pracownicy z branży IT wciąż byli najchętniej poszukiwani przez pracodawców. Oferty pracy z tego sektora stanowiły niemal połowę wszystkich ogłoszeń (41%), a czego 25% to wakaty w Centrach Usług Wspólnych. Rekruterzy z branży IT i nowych technologii wymagają od kandydatów nie tylko wykształcenia kierunkowego, lecz także doświadczenia zawodowego. Ponadto, potencjalni kandydaci powinni znać języki programowania (Java Script, SQL, HTML lub C++) oraz języki obce. „Pracodawcy cenią również kompetencje miękkie. Pożądany pracownik powinien więc być otwarty, zaangażowany, łatwo nawiązywać kontakty i nie mieć problemów z pracą w grupie” – komentuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Sprzedaż wyprzedziła finanse
13% wszystkich ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl pochodziło z branży sprzedażowej. Poszukiwano pracowników zarówno na niższe stanowiska, jak i na kierownicze posady. Wymagania w stosunku do kandydatów były różne – od obowiązku posiadania kilkuletniego doświadczenia, do legitymowania się zapałem do pracy. Jeśli zaś chodzi o języki obce, to w tej branży ceni się przede wszystkim język angielski. Nawet na wyższych stanowiskach zazwyczaj wystarcza komunikatywna znajomość tego języka.

Co dziesiąta oferta pracy była skierowana do osób z sektora finansowego, z czego niemal połowę stanowiły ogłoszenia zamieszczone przez Centra Usług Wspólnych. Aplikujący kandydaci powinni wykazać się wykształceniem ekonomicznym oraz doświadczeniem na podobnym stanowisku. „Wśród najczęściej powtarzających się wymagań w stosunku do kandydatów wymieniano również umiejętności interpersonalne, które są podstawą pracy z klientem” – mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Dalszy rozwój Centrów Usług Wspólnych
Branża SCC z miesiąca na miesiąc odnotowuje wzrost. W maju 2013 roku, na portalu monsterpolska.pl, co czwarta oferta pracy dotyczyła właśnie tego sektora. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy z branż: IT/Inżynieria – 46% ogłoszeń, Finanse/Księgowość – 21%, Obsługa klienta – 15% oraz HR – 6%. Kandydaci zainteresowani pracą w SSC (Shared Services Center) muszą wykazać się kompetencjami miękkimi i społecznymi oraz znajomością języków obcych, także tych niszowych.

Informacje dodatkowe:
monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl. Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę