25 sie '23

Bezpłatne, interaktywne warsztaty z projektowania biznesu.

Bezpłatne, interaktywne warsztaty z projektowania biznesu.

 

Zapisz się na bezpłatne warsztaty, na których staniesz przed wyzwaniem wymyślenia innowacyjnego pomysłu na biznes.

To zadanie będziesz realizował w grupie i będziesz wspomagany przez doświadczonych trenerów. Poznasz i zastosujesz w praktyce nowoczesne narzędzia biznesowe – takie, jak Design Thinking, Mapa empatii, czy Business Model Canvas.

Rozwiniesz swoją kreatywność i myślenie przedsiębiorcze. Doświadczysz jak to jest tworzyć biznes od podstaw w atmosferze kreatywności.

Dla kogo i gdzie?
  • Zaczęłaś/eś studia lub kończysz szkołę średnią? Te warsztaty są dla Ciebie! Nie musisz mieć gotowego pomysłu na firmę.
  • Spotykamy się 5 i 7 września w Krakowie w Klastrze Zabłocie. Warsztaty trwają dwa dni od 9.00 do 16.00.
  • W trakcie warsztatów będzie przerwa na kawę, lunch i dobrą zabawę.

 

Program warsztatów:

Umiejętności i pomysł na biznesDowiesz się jak rozpoznawać mocne strony Twojego zespołu oraz identyfikować luki kompetencyjne. Poznasz także metody zespołowej pracy twórczej, dzięki którym wybierzesz zalążek pomysłu biznesowego, który będziesz szlifował i udoskonalał w dalszej pracy z Twoim zespołem.

Badania użytkowników i konkurencjiNabycie umiejętności analizy wymagań i ograniczeń dla rozwoju produktu z punktu widzenia użytkownika końcowego jest jedną z kluczowych umiejętności potrzebnych do tworzenia produktów z dużą szansą na sukces rynkowy. Dowiesz się, jak badać potrzeby potencjalnych klientów przy wykorzystaniu narzędzi metody Design Thinking

Model biznesowyDobry biznes to nie tylko pomysł na konkretny produkt. Liczy się model biznesowy, a zatem 9 kluczowych elementów, które musisz przemyśleć aby zwiększyć szanse na powodzenie rynkowe. W trakcie warsztatów dowiesz się jak należy rozumieć model biznesowy i staniesz przed wzywaniem opracowania takiego modelu dla swojego pomysłu.

Trenerzy
Łukasz Maźnica Ekonomista, trener Design Thinking, badacz doświadczeń użytkowników z 5-letnim doświadczeniem w badaniach jakościowych i ilościowych. Od ponad 5 lat współprowadzi i rozwija Fundację Warsztat Innowacji Społecznych, gdzie pełni funkcję członka zarządu. W Fundacji realizuje różnorodne projekty badawcze i szkoleniowe zorientowane na popularyzację i praktyczne wykorzystanie metody Design Thinking. Jako mentor i doradca współpracuje z firmami, administracją publiczną i organizacjami pozarządowymi. Jako wykładowca współpracuje z AGH w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z Design Thinking. Jako ekspert zewnętrzny realizował projekty na zlecenie i we współpracy m.in. z: Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ, Krakowskim Parkiem Technologicznym, czy Małopolskim Instytutem Kultury.

 

Janek Strycharz jest absolwentem studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ekspertem ds. innowacji (w tym wykorzystania metod design thinking w zarządzaniu procesem innowacyjnym), specjalistą w zakresie analityki rynku, badań i ewaluacji. Uczestniczył w tworzeniu wielu programów badawczych, doradczych i szkoleniowych zarówno dla organizacji publicznych, społecznych, jak i dla biznesu. Aktualnie jest członkiem zarządu i dyrektorem programowym Fundacji Warsztat Innowacji Społecznych, w ramach której rozwija dwa przedsięwzięcia badawcze, szkoleniowe i wdrożeniowe. Jest także związany z Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Jana Pawła II, gdzie od kilku lat prowadzi kurs z zakresu modelowania biznesowego w e-gospodarce. Jego pasją jest praca z ludźmi nastawiona na rozwój – zarówno w pracy trenerskiej, analitycznej, czy jako osoba zarządzają kieruje się zasadą łączenia aktualnej wiedzy z praktyką, oraz tego, co wartościowe z tym, co potrzebne.

 

 

Organizatorzy


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę