28 maj '13

Bo talentom musi się chcieć

Wiedzą, że trzeba się rozwijać, wykazać, wyróżnić spośród tłumu studentów i absolwentów. Mają ambicje i potencjał, aktywnie podchodzą do życia. Talenty ze środowiska akademickiego nie czekają, lecz działają.

Na etapie uczelnianym, gdy młodzi ludzie nie mają jeszcze osiągnięć i doświadczeń zawodowych, ocena ich talentu jest dość dużym wyzwaniem. Dodatkowych trudności przysparza fakt, iż zaliczone przedmioty i prace na uczelni mogą potwierdzić wiedzę teoretyczną, ale już nie mogą być gwarantem kompetencji i umiejętności praktycznych, jakich oczekują pracodawcy. Dlatego studenci wymykają się standardowym procesom rekrutacyjnym, co nie oznacza jednak, że nie da się ocenić ich potencjału i wybrać tych najlepszych.

Reakcja studentów na rosnące oczekiwania pracodawców

Rozbieżność między wiedzą i umiejętnościami, jakie dostarczają uczelnie wyższe, a oczekiwaniami pracodawców wobec studentów i absolwentów jest odczuwalna przez wszystkie strony. Zarówno przez studentów, którzy narzekają na problemy ze znalezieniem pracy, jak i pracodawców, którzy mają problem z odszukaniem właściwej kadry.

– Firmy bezustannie poszukują młodych talentów: studentów i absolwentów. Jest to coraz większe wyzwanie, głównie z powodu systematycznie zmniejszającej się liczby studentów oraz wzrastających oczekiwań co do ich umiejętności biznesowych i poziomu wykształcenia po stronie przyszłych pracodawców – potwierdza Tomasz Miłosz, dyrektor Działu Personalnego PwC Polska.

Więcej czytaj na :
http://praca.wp.pl/title,Bo-talentom-musi-sie-chciec,wid,15683340,wiadomosc-kariera-zarobki.html


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę