16 sty '14

Branża IT wciąż poszukuje specjalistów – analiza ofert pracy monsterpo

Spośród wszystkich ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl w grudniu 2013, prawie połowa dotyczyła stanowisk związanych z branżą IT. Analogicznie sytuacja wyglądała w poszczególnych miesiącach 2013. Kolejno w rankingu branż poszukujących pracowników uplasował się sektor finanse i księgowości. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują firmy poszukujące osób na stanowiska techniczne.

W grudniu 2013 roku niemal połowa ofert pracy – 48,9% – zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl była adresowana do specjalistów IT. Wskaźnik ten nie zmienił się w stosunku do zeszłego miesiąca. Drugie miejsce na podium grudniowego zestawienia zajęły ogłoszenia dla specjalistów z takich branż jak księgowość, finanse/bankowość z wynikiem 14,9%, a ich liczba wzrosła o prawie 3% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Trzecie miejsce, podobnie jak w listopadzie, zajęły oferty dotyczące stanowisk technicznych z wynikiem 7,7%.

Obserwujemy stały rozwój branży IT i teleinformatycznej. Trend ten utrzymywał się przez cały miniony rok. Sytuacja tego sektora jest stabilna, a 2014 rok nie powinien przynieść zmian w tym zakresie. Polskie przedsiębiorstwa cały czas się rozwijają, a popyt na usługi z tego zakresu nie maleje. Międzynarodowe koncerny chętnie lokują i rozwijają swoje centra rozwojowe w Polsce, doceniając kompetencje polskich pracowników – podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Stale rozwijają się także Centra Usług Wspólnych (SSC). Ich oferty stanowiły aż 56% wszystkich ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl. SSC poszukiwały głównie pracowników do działów: IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz HR.
W porównaniu do listopada, liczba ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl w grudniu spadła o 12%, a w porównaniu z grudniem zeszłego roku – zmniejszyła się o 9%.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę