24 sty '12

Branża przyszłości

Jesteś pasjonatem gier komputerowych i chciałbyś połączyć przyjemne z pożytecznym?
Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Firmy produkujące gry komputerowe poszukują fachowców: programistów, scenarzystów i grafików. W przeciągu miesiąca zarobić możesz nawet kilkanaście tysięcy złotych!

– To specyficzna branża, idealny kandydat powinien być nie tylko rzemieślnikiem, fachowcem od programowania – a takich pracowników jest też niedobór. Tu musi być osoba z wyobraźnią, z głową pełną pomysłów, znająca trendy na rynku. Zarobki często ustalane są indywidualnie, w zależności od talentu i zaangażowania pracownika. Niektóre firmy nie są zainteresowane tworzeniem sztywnej siatki płac – powiedział portalowi wp.pl Wiktor Jachucki, head hunter.

Zatrudnienia w tej branży warto poszukiwać, ponieważ światowy rynek gier komputerowych rośnie w tempie 10 % rocznie. Jego wartość sięga już 60 mld dolarów. Ten rynek to także gwarancja ciągłego rozwoju oraz zarobienie całkiem niezłej kasy. Dla przykładu: programiści i scenarzyści mogą liczyć na zarobki od 3,5 do 6,7 tys. zł. Szef działu w tej branży zarobi 6 tys. zł, a szeregowy grafik czy projektant w okolicach 3-4 tys. zł.

Wiedzę z tego zakresu zdobywać można na polskich uczelniach. I choć zainteresowanie studiami jest duże, to jednak fachowcy twierdzą, że prawdziwe umiejętności można zdobyć dopiero w praktyce.
Cudownie jest łączyć hobby z pracą oraz przyjemne z pożytecznym.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę