19 kwi '13

"Czy jesteś wystarczająco bystry….

Jeśli marzysz o pracy w Google lub innej światowej korporacji, musisz nauczyć się pewnego sposobu myślenia i poznać odpowiedź na kilka trudnych pytań. Zastanawiałeś się nad tym, czy przeszedłbyś rekrutację do jednej z najlepszych firm na świecie? Jakie pytania padają podczas rekrutacji? Bardzo pomocna może się okazać nowa książka wydawnictwa SQN.

To książka przeznaczona dla każdego, kto pragnie osiągać sukces na rynku pracy. "Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" to pozycja, która w intrygujący i zabawny sposób pokazuje, jak zdobyć wymarzoną pracę. Na polskim rynku publikacja dostępna jest od 17 kwietnia 2013 roku.

Jak wsadzić żyrafę do lodówki?

Właściwa odpowiedź: Otworzyć lodówkę, wsadzić tam żyrafę i zamknąć drzwi.

"Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" obfituje w zagadki logiczne, po które coraz częściej sięgają osoby prowadzące rekrutację w najbardziej liczących się firmach na rynku.

……
Jak wsadzić słonia do lodówki?

Właściwa odpowiedź: Otworzyć lodówkę, wyjąć żyrafę, wsadzić słonia i zamknąć drzwi. To pytanie bada naszą zdolność rozpoznawania konsekwencji własnych czynów.

Książka zwraca uwagę na istotną rolę kreatywnego myślenia, podpowiada w jaki sposób rozwiązać łamigłówki i zagadki logiczne, wskazuje sposoby prześcignięcia konkurencji, a także dotyka wielu innych, równie istotnych spraw, które mogą przyczynić się do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.

Król lew przewodniczy konferencji zwierząt. Biorą w niej udział wszystkie zwierzęta oprócz jednego. Które zwierzę jest nieobecne?

Właściwa odpowiedź: Słoń. Włożyłeś go do lodówki.

To pytanie bada naszą pamięć. Masz teraz ostatnią szansę, żeby dowieść, że jesteś coś wart.

W momencie, gdy tradycyjne sposoby szukania pracy, takie jak wysłanie CV i listu motywacyjnego, okazują się niewystarczające by zdobyć wymarzoną pracę, należy zapoznać się z nowatorskimi strategiami prowadzenia rekrutacji.
więcej na stronie:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,13764228,Czy_jestes_wystarczajaco_bystry__zeby_pracowac_w_Google_.html


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę