11 sty '13

DOFINANSOWANE SZKOLENIE TRENERSKIE WRAZ Z KURSAMI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Instytut Austriacki w Krakowie oraz Stowarzyszenia RPP Integracja zapraszają do udziału w dofinansowanym projekcie obejmującym kurs językowy wraz ze Szkołą Trenerów dla osób szukających nowych możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Projekt został przygotowany specjalnie dla powiatu oświęcimskiego, brzeskiego i myślenickiego a jego dofinansowanie pokrywa aż 90% kosztów.

Rekrutacja prowadzona jest do 21.01.2013r. w siedzibie biura Instytutu Austriackiego przy ul. Basztowej 3, I piętro, sala Graz w godzinach od 9:00- 17:00. Zajęcia rozpoczną się natomiast już w lutym.

Każdy kursant weźmie udział w dwóch semestrach kursu języka niemieckiego (w sumie 120 godzin), który jako jedyny w Małopolsce daje możliwość poznania języka ogólnego z elementami fachowego słownictwa przydatnego w pracy zawodowej. W ramach dodatkowych konsultacji kursanci otrzymają indywidualną diagnozę potrzeb językowych, a dodatkowe zajęcia z native speakerem będą okazją do pracy nad prawidłowym akcentem. Projekt przewidziano dla osób z różnym poziomem znajomości języka niemieckiego, również dla osób początkujących.

Równolegle do kursu językowego będzie prowadzona Szkoła Trenera (128 godzin), która pozwoli poznać osobiste predyspozycje do pracy na tym stanowisku, zaplanować dalsze kroki w karierze oraz dowiedzieć się, na czym polega specyfika pracy w środowisku trenerskim. Kurs trenerski skierowany jest do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie, ale:
• w związku ze zmieniającym się rynkiem pracy szukają dla siebie nowych perspektyw;
• są specjalistami w swojej dziedzinie, widzącymi możliwość nie tylko praktykowania, ale także uczenia innych w ramach otwartych szkoleń czy projektów np. księgowy, prawnik, marketingowiec, dziennikarz, informatyk;
• chcą zostać trenerem wewnętrznym w swojej firmie i efektywnie prowadzić szkolenia produktowe, sprzedażowe lub szkolenia dla nowych pracowników;
• pracują w szeroko rozumianym obszarze edukacji (dzieci/młodzieży) i pomocy,
a jednocześnie chcą poszerzyć swoje działania i metody pracy o prowadzenie szkoleń
i warsztatów dla osób dorosłych np. wykładowca, instruktor, pośrednik pracy, doradca zawodowy, nauczyciel, pedagog;

Oba moduły szkoleniowe zakończą się certyfikacją. Ukoronowaniem szkolenia językowego będzie międzynarodowy certyfikat ÖSD (Austriacki Dyplom Językowy), rozpoznawalny na polskim i zagranicznym rynku pracy. Szkolenie trenerskie zakończy natomiast egzamin oparty o metodologię Assessement Centre.

Szkolenie jest w 90% dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Beneficjent będzie zobligowany do uiszczenia opłaty jedynie w wysokości 627,48 zł, co stanowi 10% wartości szkolenia.

Szczegółowe kryteria, profil kandydata i regulamin rekrutacji znajdują się na stronie internetowej http://www.oei.krakow.pl/ w zakładce „Kariera na wyciągnięcie ręki”- II nabór- Trener. Odpowiedzi na ewentualne pytania udzielane są pod numerem telefonu (12) 426 44 88 lub mailowo: projekt@oei.krakow.pl.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę