14 cze '14

Humanisto, nie daj się bezrobociu!

Humanisto, nie daj się bezrobociu!
Weź udział w szkoleniach, doradztwie i stażu w projekcie „Absolwent”

W biurku trzymasz dyplom skończonej uczelni wyższej, codziennie wysyłasz niezliczone ilości cv, lecz pracy ciągle nie udaje się znaleźć. Chciałbyś zdobyć doświadczenie zawodowe, ale nie wiesz, w którą stronę pójść? Jeśli te treści są ci bliskie, zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie „Absolwent idzie do pracy. Aktywizacja zawodowa małopolskich absolwentów”.

O projekcie

Głównym pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie WIOSNA, twórca m. in. SZLACHETNEJ PACZKI. Celem projektu „Absolwent idzie do pracy” jest zintensyfikowanie aktywności zawodowej absolwentów kierunków humanistycznych z terenu Małopolski i zwiększenie możliwości zatrudnienia w tym regionie. Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku pracy szczególnie dla absolwentów kierunków humanistycznych, powstał kompleksowy program wsparcia, który pomoże nieaktywnym zawodowo absolwentom zdobyć doświadczenie, podnieść kwalifikacje, uzyskać wiedzę i odpowiednie umiejętności, czego efektem będzie znalezienie wymarzonej pracy.

Wygrani I edycji

Izabela skończyła etnologię, ale nie mogła znaleźć pracy w zawodzie. – Wysyłałam wiele cv, ale żaden pracodawca nie chciał dać mi szansy. Postanowiłam zgłosić się do projektu i dzięki temu znalazłam staż. Pracowałam również przy organizacji festiwalu oraz prowadziłam badania terenowe – opowiada Iza. Inna uczestniczka projektu w lutym rozpoczęła staż na stanowisku młodszego specjalisty ds. HR. – Marzenia się spełniają! Opiekunka mojego stażu odeszła na urlop macierzyński i wróciła do swojego rodzinnego miasta. Intensywnie szkoliłam się, by znaleźć się na jej miejscu – dodaje Paulina.

Dla kogo?
Skorzystać mogą kandydaci, którzy:
• posiadają status bezrobotnego lub nieaktywnego zawodowo absolwenta studiów humanistycznych, ekonomicznych i społecznych
• posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia (od dnia obrony nie może upłynąć więcej niż 12 miesięcy)
• mieszkają na terenie jednego z 16 małopolskich powiatów: brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, krakowskiego (z wyłączeniem miasta Krakowa), limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego (oprócz miasta Nowy Sącz), nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, tarnowskiego (oprócz miasta Tarnowa), tatrzańskiego, wadowickiego oraz wielickiego
• mają nieukończone 27 lat

WAŻNE: Trzeba spełnić wszystkie kryteria!

Co zyskasz?

• możliwość płatnego stażu
• indywidualne doradztwo
• szkolenia z umiejętności niezbędnych na rynku pracy
• szkolenia zawodowe

Zgłoś się!
Jeżeli chcesz uczestniczyć w projekcie „Absolwent idzie do pracy”, wejdź na stronę: http://absolwent.dzialaj.pl/index.php/zglos-sie.
Rekrutacja do II edycji odbędzie się od 16 czerwca do października 2014 roku, limit miejsc: 60.Udział w projekcie jest bezpłatny!
Kontakt:
Marzena Rogozik
Manager ds. rekrutacji i organizacji stażu
tel. 785 894 369
e-mail: absolwent.dzialaj@wiosna.org.pl


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę