12 lip '13

Imagine Cup 2013

Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywanego od 2003 roku konkursu Imagine Cup jest firma Microsoft. Zrodzony z pasji do technologii, powstał, aby inspirować młodych utalentowanych ludzi do tworzenia innowacyjnych projektów, które pomogą rozwiązywać najistotniejsze problemy naszego świata.

Przesłanie konkursu brzmi: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Imagine Cup jest częścią globalnej inicjatywy Microsoft YouthSpark, która ma na celu wsparcie 300 milionów młodych osób w ciągu trzech lat.

Imagine Cup co roku aktywizuje ponad 300 tysięcy studentów z ponad 100 krajów, którzy po zakwalifikowaniu się do finałowego etapu zmagań mają szansę odwiedzenia tak fascynujących miejsc jak Barcelona, Sao Paulo, Yokohama, Seul, Nowy Jork czy Sydney. W 2000 roku gospodarzem finałów konkursu była Warszawa. W tym roku najlepsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze sobą o nagrody z najwyższej w historii konkursu puli wynoszącej 300 000 USD w Petersburgu.

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona zostanie według nowych, odświeżonych zasad w 3 głównych kategoriach:
• Gry (Games) – uczestnicy tworzą gry na platformy Windows (PC lub tablet), Windows Phone, Xbox albo Kinect.
• Innowacje (Innovation) – to miejsce dla najbardziej innowacyjnych, przełomowych i atrakcyjnych aplikacji stworzonych przy pomocy technologii oraz narzędzi Microsoft.
• Projekty Społeczne (World Citizenship) – projekty mające na celu ulepszanie globalnych problemów świata przy użyciu innowacyjnych technologii.
Oraz challenges, koncentrujących się na konkretnych technologiach i platformach:
• Aplikacje Windows 8 – uczestnicy mogą zaprezentować swoje umiejętności w projektowaniu oraz budowaniu aplikacji na platformę Windows 8.
• Windows Azure – daje uczestnikom szansę na sukces dzięki wykorzystaniu możliwości platformy Windows Azure i zbudowaniu aplikacji w chmurze.
• Windows Phone – uczestnicy tworzą aplikacje mobilne na system Windows Phone 8.

Wprowadzono także dwie nowe konkurencje, mające na celu wsparcie i aktywizację kobiet na całym świecie:
• Women’s Empowerment Award
• Women’s Athletic App Challenge

Studenci mogą także brać udział w Imagine Cup Brain Games Challenge. Jest to comiesięczny quiz, w którym można zmierzyć się ze studentami z całego świata.
Kolejną nowością tegorocznej edycji jest inicjatywa Imagine Cup Kodu Challenge skierowana do młodzieży w wieku 9-18 lat. Projekt ten ma pomóc uczniom rozwijać swoje umiejętności programistyczne już na etapie szkolnym. Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie, przy pomocą języka programowania wizualnego Kodu, gry wideo ilustrującej jak wielkie znaczenie ma woda dla naszego życia i otoczenia.

Link do polskiej strony Imagine Cup: www.imaginecup.pl
Link do filmu o Imagine Cup 2013: http://www.youtube.com/watch?v=-WEwQsTbxC0

Dodatkowych informacji udzielą:

Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com

Anna Klimczuk
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 12 90
fax 22 594 10 02


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę