27 sie '13

Informatycy najbardziej poszukiwani – analiza lipcowych ofert pracy mo

W lipcu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych z branży IT. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń znalazły się oferty pracy na stanowiska techniczne. Podium zamknęły ogłoszenia dla handlowców/sprzedawców. W porównaniu do ubiegłego miesiąca ogłoszeń było o 6% mniej.

Branża IT nadal na fali
Z analizy ogłoszeń zamieszczonych w lipcu 2013 r. na portalu monsterpolska.pl wynika, że pracownicy z branży IT wciąż byli najczęściej poszukiwani przez pracodawców. Oferty pracy z tego sektora stanowiły niemal połowę (47%) wszystkich ogłoszeń, z czego wiele wakatów oferowały Centra Usług Wspólnych. Rekruterzy wymagają od kandydatów nie tylko wykształcenia kierunkowego, lecz także doświadczenia zawodowego. Ponadto, potencjalni kandydaci powinni znać języki programowania (Java Script, SQL, HTML lub C++) oraz języki obce. Język angielski to niezbędne minimum.

Wzrost zapotrzebowania na inżynierów
W lipcu 2013 r. na portalu monsterpolska.pl można było zaobserwować wyraźny wzrost ofert pracy dotyczących stanowisk technicznych – stanowiły one 12% wszystkich ogłoszeń i było ich dwukrotnie więcej niż w poprzednim miesiącu. Kandydaci w tym sektorze powinni posiadać przede wszystkim niezbędne wykształcenie oraz doświadczenie na podobnym stanowisku. Pracodawcy poszukują osób z dobrą znajomością najnowszych technologii i umiejętnością pracy w zespole.

Sprzedaż utrzymuje kurs
Na trzecim miejscu lipcowego zestawienia ofert pracy monsterpolska.pl znalazła się sprzedaż z 6% wynikiem. Poszukiwano pracowników zarówno na niższe stanowiska, jak i kierownicze posady. Wymagania w stosunku do kandydatów były różne – od obowiązku posiadania kilkuletniego doświadczenia do legitymowania się zapałem do pracy. W tej branży kluczowym kryterium jest umiejętność dobrej komunikacji z klientem, wysoka kultura osobista i efektywne rozwiązywanie problemów. Jeśli zaś chodzi o języki obce, to ceni się przede wszystkim język angielski, a znajomość języków niszowych może okazać się dodatkowym atutem.

SSC i Outsourcing wciąż rekrutują
Centra Usług Wspólnych i firmy outsourcingowe w lipcu 2013 r. na portalu monsterpolska.pl zamieściły 63% wszystkich ogłoszeń. Głównymi obszarami, do których poszukują pracowników, są: IT/inżynieria, finanse i księgowość oraz sprzedaż. Usługi dla biznesu są idealnym miejscem dla świeżo upieczonych absolwentów. Pracownicy mogą sprawdzić się w międzynarodowym środowisku, poznać europejskie standardy pracy oraz regularnie używać języka obcego. Właśnie biegła znajomość języka angielskiego jest podstawowym kryterium dla kandydatów – na portalu monsterpolska.pl aż w 70% ogłoszeń uznano ją za podstawową kompetencję.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę