15 lut '13

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Istotne wrażenie powstaje podczas pierwszych kilkudziesięciu sekund spotkania. Tylko tyle czasu potrzebuje każdy z nas (zarówno businessowo, jak i prywatnie!), by ocenić rozmówcę spotkanego pierwszy raz w życiu. Taka jest natura człowieka. To pierwsze pozytywne wrażenie może okazać się przepustką do kolejnych spotkań, w efekcie zakończonych sukcesem, czyli propozycją pracy.

Zaprezentujmy się więc godnie i okażmy szacunek drugiej stronie. Postarajmy się zachować odpowiednie formy w postaci adekwatnego stroju jako dopełnienie merytorycznej całości.

Ubiór zdecydowanie powinien być stosowny do stanowiska, o które się ubiegamy. Jednak drobne odstępstwa nie są tak dyskwalifikujące jak nieuczesane i przetłuszczone włosy, niewypastowane buty, przepocona garderoba czy nieświeży zapach. Unikajmy dżinsów, znoszonych koszul, odsłaniających talię bluzek z głębokimi dekoltami, które nadmiernie pobudzają wyobraźnię. Pamiętajmy, że materiał, który się nie gniecie, to niekoniecznie taki, który nie wymaga prasowania. Dla mężczyzny właściwym i zawsze bezpiecznym strojem jest stonowany garnitur plus koszula i krawat w dobranych barwach.

ZAINTERESOWANYCH ARTYKUŁEM ODSYŁAM NA STRONIE:
http://kariera.forbes.pl/szukanie-pracy/rozmowa-kwalifikacyjna/jak-sie-ubrac


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę