7 sty '17

Już dziś zacznij planować swoją przyszłość- Cykl Spotkań Motywacyjnych

Zarząd Koła Naukowego Przedsiębiorczości WSZIB organizuje spotkania ze studentami mające na celu zmotywowanie Was do efektywnego wykorzystania czasu na studiach. Zaproszone osoby podzielą się z Wami swoim doświadczeniem i zdobytą wiedzą, a dzięki przygotowanym przez nich szkoleniom dowiecie się co robić, aby zapracować na swój sukces już teraz. Zacznij działać, a my pokażemy Ci jak to zrobić!

Szczegółowy opis spotkań oraz sylwetki osób prowadzących znajdziecie w załączniku.

Terminy spotkań:

Prelekcje: 12.01.2017r, sala 215K, budynek WSZIB
godz. 16:00 – Jak nie zmarnować czasu na studiach?
godz. 17:00 – Bądź skuteczny! Zarządzanie swoim czasem i projektami

Prelekcje 19.01.2017r, sala 215K, budynek WSZIB
godz 16:00 – Wystąpienia publiczne – jak pokonać stres i sprawić aby ludzie Cię słuchali?
godz 17:00 – Skuteczne metody i techniki uczenia się

Osoby, które ukończą cały cykl spotkań (będą na dwóch spotkaniach) dostaną certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Opis:

Karolina Wojtas – na co dzień związana z Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie oraz fundacją Kraków Miastem Startupów, gdzie jako dyrektor ds. projektów uczestniczy w działaniach wspierających krakowski ekosystem startupowy oraz przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Aktualnie wprowadza czeską firmę na polski rynek, gdzie odpowiada za aktywności związane z business development. Wspiera od strony organizacyjnej Krakow Enterprise Mondays – inicjatywę łączącą przedsiębiorców ze studentami. Mentor w programie dla kobiet w IT – Tech Leaders. Doświadczenie zawodowe zdobywała również współpracując ze startupem z obszaru sztucznej inteligencji oraz przewodząc kołu naukowemu SIBud działającemu przy AGH.

Prelekcja: 12.01.2017 – Jak nie zmarnować czasu na studiach?
Żyjemy w czasach, kiedy tytuł magistra może zdobyć praktycznie każdy a studia przestały już dawno być gwarancją sukcesu i pracy w przyszłości. Podczas wystąpienia prelegent podzieli się swoimi doświadczeniami oraz opowie o tym: – jak odkryć to co naprawdę lubimy robić i co jest naszą pasją? – co w przypadku kiedy zastanawiamy się “czy na pewno wybrałem dobry kierunek”? – jak zwiększyć szansę na lepszy start na rynku pracy? – co mogę zrobić już dziś, żeby wykorzystać w pełni czas studiów? Wszystko zaczyna się od jednego małego kroku ku zmianom – zrób go już dziś!

Prelekcja: 19.01.2017 – Wystąpienia publiczne – jak pokonać stres i sprawić aby ludzie Cię słuchali?

Czy Ty też kojarzysz te pewne siebie osoby, które śmiało wychodzą przed tłum i swoją mową porywają publiczność? A co jeżeli powiem Ci, że Ty też możesz stać się jedną z nich? Każdą kompetencję można w sobie rozwinąć – kluczem jest chęć zmian i podjęcie kroków ku nim dążących. Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak ograniczyć stres przed wystąpieniem i nauczyć się przemawiać przed publicznością. Poznają metody i techniki, które pozwolą im zainteresować publiczność swoją prezentacją, nawiązać interakcję z odbiorcami i skutecznie przekazać im to, co chce się powiedzieć. Usłyszą o trickach, jakie można stosować, aby publiczność przez całą prezentację pozostawała aktywnymi słuchaczami.

Piotr Smoleń – student Politechniki Krakowskiej oraz Menedżer ds. rozwoju w firmie Navifleet. Na co dzień projektuje informatyczny system do nowoczesnego zarządzania transportem. Kiedyś kierował grupą przedstawicieli handlowych, aktualnie koordynuje pracę zespołu programistów oraz grafików. Współpracuje z takimi firmami jak m.in. OSHEE, Dancake, Telewizja Polska S.A, Golden Rose czy DSV Road. Interesuje się efektywnym wykorzystaniem czasu, psychologią biznesu, logistyką oraz wojskowością.

Prelekcja: 12.01.2017 – Bądź skuteczny! Zarządzanie swoim czasem i projektami.
Jak to jest, że są osoby, które zawsze wykonują zadania w terminie i są też tacy, którzy zawsze się spóźniają? Jak to jest, że ktoś jest bardziej efektywny, a ktoś inny nie radzi sobie z żadnym wyzwaniem? Dlaczego jedni potrafią zrealizować kompletną listę czynności do wykonania, a inni nie mogą się z niczym wyrobić? W czym tkwi przyczyna wysokiej wydajności w pracy lub na studiach? Nasączona praktycznymi poradami i przykładami z życia, wiedza w pigułce na temat:

 Konsekwentnego realizowania celów,
 Planowania dnia, tygodnia, roku (planowanie krótkoterminowe i długoterminowe),
 Monitorowania bieżących postępów w realizacji,
 Hierarchizacji i kolejkowania zadań,
 Delegowania zadań innym osobom,
 Dyscyplina wobec siebie, asertywność wobec innych,
 Zarządzanie własnymi finansami.

Michał Majewski – student Informatyki i Ekonometrii na wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej. Dodatkowo Członek Zarządu Organizacji Studenckiej IAESTE AGH oraz Członek Zarządu Programistycznego Koła Naukowego CodeX. W organizacji zajmuje się pełną dokumentacją, raportami oraz kontaktem z innymi komitetami. Kieruje Grupą Grafiki, gdzie koordynuje pracę nad projektami oraz sprawuje rolę mentora. Reprezentuje uczelnie na międzynarodowych oraz krajowych konferencjach. Hobbystycznie interesuje się psychologią pozyskując wiedzę poprzez uczęszczanie na różnego rodzaju wykłady i warsztaty oraz czytając artykuły i książki na ten temat.

Prelekcja 19.01.2016 – Skuteczne metody i techniki uczenia się
Często podczas studiowania chcielibyśmy znaleźć czas zarówno na naukę, jak i spotkania ze znajomymi. Nie zawsze nam się to udaje i musimy wybierać ‘albo dobre wyniki w nauce albo czas spędzony z przyjaciółmi’. Zwykle studentom dużo czasu zajmuje sama nauka do egzaminu, ponieważ większość robi to nieefektywnie marnując przy tym mnóstwo czasu, które może wykorzystać w inny sposób. Dzięki prelekcji, studenci dowiedzą się:
 o różnych tajnikach i metodach nauki
 jak dobrać odpowiednią dla siebie metodę uczenia się
 która półkula jest dominująca i co to oznacza
 czym jest mnemotechnika
 relaksacja a nauka


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę