25 sie '10

Kogo będą szukali pracodawcy w 2010 roku

Kogo będą szukali pracodawcy w 2010 roku
Anita Błaszczak 30-12-2009, ostatnia aktualizacja 30-12-2009 03:49
Nie zabraknie ofert dla handlowców. Trudniej będzie w marketingu i HR

Niezależnie od gospodarczej koniunktury dla specjalistów od sprzedaży zawsze znajdą się oferty pracy. Podobnie może być i w nadchodzącym roku – jak wynika z naszej sondy, w której wzięło udział osiem dużych firm doradztwa personalnego i agencji zatrudnienia (Advisory Group Test Human Resources, Antal, Bigram, Hays, HRK, Manpower, Sedlak & Sedlak, Work Service).

Poprosiliśmy ich przedstawicieli o wskazanie pięciu zawodów/specjalności, które będą najbardziej poszukiwane w 2010 r. oraz w perspektywie kolejnych pięciu lat. Jednocześnie mieli też wskazać specjalności, w których mogą być w tym czasie problemy ze znalezieniem posady.

Szukają i wymagają

Wśród pięciu najbardziej poszukiwanych w 2010 r. zawodów prawie każdy z uczestników naszej sondy umieścił na swej liście stanowisko związane ze sprzedażą: przedstawiciela handlowego, sprzedawcę czy kierownika ds. kluczowych klientów. I nic dziwnego, gdyż – jak przypomina Agnieszka Mazurek, kierownik działu analiz rynku pracy i portalu rynek pracy.pl w Sedlak & Sedlak – handlowcy są niezbędni do funkcjonowania firmy niezależnie od branży, w jakiej działa. Ponadto jest to zawód o bardzo dużej rotacji.

45 tys. osób pracuje już w centrach usług biznesowych w Polsce
Duża liczba ofert nie oznacza jednak, że poprzeczka dla kandydatów jest tu nisko ustawiona. Przeciwnie…"

Więcej na : http://www.rp.pl/artykul/295871,412742_Kogo_beda_szukali_pracodawcy_w_2010_roku.html