8 paź '13

Konferencja 16 października 2013

Crowdsourcing, czyli korzystanie z mądrości tłumu, wymaga opanowania nowych umiejętności i przełamania tradycyjnych procedur. Nie tylko tych w realnym życiu, ale także i w tym wirtualnym. Obecnie prawie wszystko jest do zrobienia, zaprojektowania, wykonania i użytkowania zarówno off- jak i on-line.

Doskonałą okazją do rozważenia tego typu zagadnień i problemów ówczesnej przestrzeni społecznej będzie druga edycja konferencji naukowej Społeczna Przestrzeń Internetu. Między wirtualnością, a realnością. Interdyscyplinarność wydarzeniu nadadzą jej prelegenci, reprezentujący m. in. socjologię, politologię, prawo, zarządzanie oraz informatykę.

Konferencja odbędzie się w najbliższą środę, 16 października, kiedy to aulę główną budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego wypełnią dyskusje dotyczące społecznych aspektów Internetu. Podczas konferencji referaty wygłoszą prelegenci reprezentujący główne polskie instytucje naukowe. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w obradach całą społeczność akademicką UR oraz wszystkich zainteresowanych tematyką wykorzystania Internetu w aspekcie społecznym.

Organizatorami tego wydarzenia są Zakład Socjologii Zbiorowości Terytorialnych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenie Naukowe Przestrzeń Społeczna i Środowisko. Patronat medialny objęła redakcja międzynarodowego czasopisma naukowego Przestrzeń Społeczna (Social Space), a partnerem konferencji została pierwsza w Polsce platforma crowdsourcingowa Sprinet.pl.
Sprinet.pl jest serwisem o charakterze społecznościowym, który powstał dzięki finansowemu wsparciu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jego głównym celem jest skupienie społeczności zaangażowanej w proces Crowdsourcing’u, jak również wsparcie firm, instytucji i organizacji chcących poprawić jakość swoich działań i komunikacji. – Platforma Sprinet.pl umożliwia dzielenie się pomysłami na rozwój instytucji, firmy, fundacji oraz rozwiązywanie ich zaistniałych problemów. Dodatkowo, dzięki spersonalizowanemu profilowi oraz zestawowi narzędzi badawczych takich jak sondy, ankiety, czy pytania otwarte Internauta angażuje się w działania instytucji, stając się ekspertem w doradzaniu – wyjaśnia Paulina Surowiec, Specjalista ds. Marketingu i PR w Sprinet Polska. – Bardzo się cieszymy, że możemy zostać partnerem tegorocznej 2. edycji tak ciekawej Konferencji. Zarówno społeczeństwo jak i Internet stają się jednym organizmem, a taka platforma jak nasza, jest doskonałą bazą łączącą ludzi pragnących zmieniać, ulepszać świat i swoje otoczenie, niekoniecznie od razu poprzez wielkie rewolucje, ale delikatnie – poddając różne swoje pomysły i inspiracje naukowcom, praktykom i teoretykom, którzy już będą wiedzieć jak takie pomysły “wprowadzić” w życie – tłumaczy zasadę działania crowdsourcingu Paulina Surowiec.

To już druga edycja tej konferencji. Mimo jej naukowego charakteru, tematycznie i merytorycznie, jest to jedna z najbardziej interesujących krajowych konferencji związanych z Internetem. Wstęp jest darmowy, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych społeczną przestrzenią Internetu – zachęca do udziału w konferencji, Jarosław Kinal, jeden z jej organizatorów.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę