27 mar '08

KONKURS: Coca-Cola Odpowiedzialnie dla Małopolski

Kraków, 25 marca 2008 r. startuje konkurs “Coca-Cola Odpowiedzialnie dla Małopolski”, skierowany do wszystkich studentów z województwa małopolskiego zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility). Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu zaangażowania firm z systemu Coca-Cola w Polsce w działania realizowane na rzecz społeczności lokalnej w Krakowie oraz w gminie Niepołomice.
“Konkurs Coca-Cola Odpowiedzialnie dla Małopolski” ma na celu propagowanie idei społecznego zaangażowania biznesu wśród młodych, zdolnych ludzi, którzy staną się przyszłymi menadżerami. Ważne, by już na etapie edukacji nauczyli się, że w działalności biznesowej należy i warto uwzględniać interesy społeczności lokalnej, w której działa firma i że tylko takie działanie może zapewnić długoterminowy sukces zarówno firmy, jak i jej otoczenia” – mówi Katarzyna Borucka, Menadżer ds. komunikacji i relacji zewnętrznych Coca-Cola Poland Services. “Jednym z założeń konkursu jest zaangażowanie młodych ludzi z Krakowa i Małopolski w życie ich społeczności: żeby wygrać, muszą zdiagnozować lokalne problemy i zaproponować konkretne ich rozwiązanie – wspólnie z firmami z systemu Coca-Cola w Polsce i zgodnie z ideą CSR” – dodaje Iwona Jacaszek, Dyrektor ds. Korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska.
Aby wziąć udział w konkursie, należy wybrać jedno z dwóch zadań konkursowych, zamieszczonych od 25 marca na stronie www.konkurscsr.pl i zaproponować projekt społecznego zaangażowania firm z systemu Coca-Cola w działania realizowane na rzecz społeczności lokalnej w Krakowie lub gminie Niepołomice. Zwycięzca konkursu zdobędzie nagrodę główną – jednomiesięczną, wakacyjną, płatną praktykę w Fundacji „Partnerstwo dla Środowiska” w Krakowie – organizacji pozarządowej współpracującej z firmami z systemu Coca-Cola przy projekcie CSR “Fundusz Kropli Beskidu”. Praktyka będzie połączona z mentoringiem ze strony firm. Nagrodą za drugie miejsce w konkursie jest jednodniowa wizyta studyjna na terenie Beskidu Sądeckiego, w trakcie której będzie można zapoznać się z projektem “Fundusz Kropli Beskidu”, obejmująca również spotkanie z przedstawicielami partnerów projektu. Laureat nagrody trzeciej zdobędzie z kolei komplet książek poświęconych CSR o wartości 500 zł brutto. Szczegółowe informacje na temat konkursu “Coca-Cola Odpowiedzialnie dla Małopolski” można znaleźć na stronie www.konkurscsr.pl.
Do udziału w konkursie zapraszają firmy z systemu Coca-Cola w Polsce (Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. i Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.), które starają się nie tylko rozpowszechniać wiedzę na temat odpowiedzialnego biznesu, ale także realizować jego zasady w swojej działalności. Coca-Cola to nie tylko napój z rozpoznawalnym na całym świecie, charakterystycznym logo; to również firma, która w swoich działaniach wierna jest określonym wartościom: chce być ulubionym producentem napojów dla swoich konsumentów, ulubionym pracodawcą na rynku pracy, ulubionym partnerem dla swoich klientów oraz, co najważniejsze, chce być cenionym członkiem każdej społeczności, w której działa. Dlatego podstawowe wartości firmy znajdują odzwierciedlenie we wszystkich relacjach i na każdym etapie działań – na rynku, w miejscu pracy, w środowisku oraz w społecznościach lokalnych. Więcej informacji na temat odpowiedzialnej działalności firm z systemu Coca-Cola w Polsce można znaleźć na stronie www.cocacola.com.pl.
Partnerem konkursu jest AIESEC Komitet Lokalny Kraków, a patronami medialnymi – RMF Maxxx oraz Gazeta Wyborcza Oddział w Krakowie.

O firmach z systemu Coca-Cola w Polsce:
Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. to spólka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Wśród marek firmy dostępnych na polskim rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola Light, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, napój hypotoniczny Aqua Powerade Plus, soki i nektary owocowe Cappy, napój energetyczny Burn, napoje herbaciane Nestea oraz wody mineralne Multivita, Vita i naturalna woda źródlana Kropla Beskidu.
System Coca-Cola w Polsce reprezentuje także Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. – oddział Coca-Cola Hellenic SA z siedzibą w Atenach, która produkuje i dystrybuuje napoje The Coca-Cola Company w 28 krajach, dostarczając swoje produkty 540 milionom konsumentów. Coca-Cola HBC Polska jest liderem na polskim rynku pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych.
Firmy z systemu Coca-Cola w Polsce – Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska – zatrudniają ok. 3 tysięcy osób. Od 1991 r. łączne inwestycje firmy oraz jej autoryzowanych rozlewni wyniosły już ponad 500 milionów dolarów.

DODATKOWE INFORMACJE:
Coca-Cola Poland Services:
Katarzyna Borucka
Menadżer ds. komunikacji i relacji zewnętrznych
Tel. (022) 579 68 87, Fax (022) 579 68 69, e-mail: kborucka@eur.ko.com

Coca-Cola HBC Polska
Iwona Jacaszek
Dyrektor ds. Korporacyjnych
Tel. (022) 51 95 329 , Fax. (022) 76 37 900, e-mail: iwona.jacaszek@cchbc.com

Cracovian International Consultans :
Szymon Konarski
Lokalne biuro prasowe Coca-Cola
tel. (012) 432 16 61, +48 501 637 344, e-mail: konarski@cic.com.pl


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę