19 kwi '07

Konkurs Programistyczny Waves Cup

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza młodzież akademicką z całej Polski do wzięcia udziału w nowym przedsięwzięciu , Konkursie Programistycznym Waves Cup. Konkurs jest wspólną inicjatywą Fundacji dla UJ, wspierającej rozwój edukacji oraz norweskiej firmy Making Waves, działającej w branży IT, sponsora Konkursu.

Adresatami konkursu są studenci polskich uczelni wyższych, którzy staną do rywalizacji w dziedzinie informatyki i programowania. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie systemu umożliwiającego szybką edycję stron WWW. Zastosowanie technologii AJAX oraz struktury bloga mogą być dodatkowymi atutami zgłaszanych prac.

Organizatorzy opatrzyli konkurs hasłem: „Wolność i swoboda na Twoich warunkach”. Kierują je do twórczych, zdolnych studentów, którzy zechcą sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie programowania.

Ważną motywacją będzie zapewne główna nagroda. Trzy najlepsze drużyny wezmą udział w płatnym, dwumiesięcznym stażu w Making Waves, połączonym z pobytem w Oslo, w norweskiej siedzibie firmy. Dodatkowo laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe: laptop Apple MacBook (I miejsce), smartphon firmy Asus (II miejsce) i iPod Apple (III miejsce).

Konkurs rozpoczął się 10 marca i potrwa do 25 maja 2007 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia na stronie internetowej www.wavescup.com.

Making Waves, sponsor WavesCup, to nowoczesna firma informatyczna, której domeną jest budowanie marki firmy lub produktu w Internecie, doradztwo strategiczne, złożone systemy informatyczne oraz integracja systemów. Siłą firmy są kompetencje i doświadczenie jej specjalistów.

Konkurs uświetniają patroni honorowi: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prof. zw. dr hab. Michał Seweryński oraz Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce, J.E. Ambasador Knut Hauge i Radca Handlowy Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce Pan Vidar Segtnan.

Szczegóły dotyczące organizacji i zasad konkursu oraz regulamin dostępny jest na stronie www.wavescup.com