15 lut '13

Konkursu Global Business Challenge – liderzy biznesu poszukiwani

Ruszyła druga w Polsce i piąta na świecie, edycja międzynarodowego konkursu Global Business Challenge organizowanego przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).

GBC to konkurs organizowany we współpracy z firmą Barclays, który co roku przyciąga studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Afryki Południowej i Rosji.

Na czym polega konkurs GBC?

W konkursie Global Business Challenge mogą wziąć udział studenci dziennych, wieczorowych oraz zaocznych studiów licencjackich, niezależnie od studiowanego kierunku. Studenci tworzą drużyny, które mogę być rekomendowane lub prowadzone przez wykładowców uczelni wyższych. – Po zarejestrowaniu się, zadaniem grup studentów jest opracowanie analizy rzeczywistej sytuacji biznesowej (case study) i zaproponowanie rozwiązania problemu. Następnie prace są oceniane przez sędziów – ekspertów z branży – i cztery najlepsze drużyny zostają zakwalifikowane do udziału w finale regionalnym. Zwycięska drużyna polskiego finału będzie reprezentowała Polskę w światowym finale konkursu, który obędzie się w sierpniu 2013 r. w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki – mówi Jakub Bejnarowicz.

W 2012 roku do rywalizacji zgłosiło się ponad 3500 drużyn z 22 krajów, w tym 33 zespołów z Polski. Tak duże zainteresowanie tym konkursem wynika z tego, że finaliści mają możliwość ubiegania się o praktyki w organizacjach partnerskich konkursu, którymi w tym roku są Unilever, Infosys oraz Deloitte. Ponadto wszyscy uczestnicy warszawskiego finału otrzymają cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy na za­proszenie CIMA polecą do Johannesburga w Republice Południowej Afryki, aby zmierzyć się z innymi finalistami konkursu.

Więcej informacji na stronie www.cimaglobal.com/gbcpoland


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę