24 mar '06

"Letnia praktyka z Nestle"

Jesteś studentem IV lub V roku studiów? A może świeżo upieczonym absolwentem? Program „Letnia praktyka z Nestlé” jest skierowany właśnie do Ciebie! Wybierz praktyki o profilu ekonomicznym w Warszawie bądź o profilu technicznym w jednym z naszych zakładów produkcyjnych w Kaliszu, Kargowej lub Namysłowie.

Od czego zacząć?

Do 30 kwietnia wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.nestle.pl/kariera. Następnym etapem rekrutacji są testy kwalifikacyjne, które prowadzimy w największych ośrodkach akademickich. Po nich – już tylko rozmowy
z przedstawicielem działu HR i menedżerem Nestlé, Twoim przyszłym przełożonym.

A co później?

Zaczynamy pod koniec czerwca od szkolenia „Company Orientation”. To spotkanie
z pracownikami firmy oraz innymi praktykantami pozwoli Ci płynnie wdrożyć się w jej funkcjonowanie. A od lipca – czas do pracy! Jest to naprawdę gorący okres – na czas praktyki stajesz się pełnoprawnym członkiem zespołu, otrzymujesz wynagrodzenie, realizujesz swój własny projekt i bierzesz udział w bieżących pracach Twojego działu. Zawsze możesz liczyć na pomoc i wskazówki Twojego bezpośredniego przełożonego. Taką współpracę nazywamy „on-the-job training”. „Letnia praktyka z Nestlé” to nie tylko obowiązki! Dzięki licznym spotkaniom integracyjnym praktykanci tworzą naprawdę zgrany zespół. Oficjalnym zakończeniem praktyk jest rozmowa rozwojowa z przełożonym. Ale na tym nie koniec! Najlepsi praktykanci mają szansę kontynuować pracę w Nestlé – w ubiegłym roku ponad
60% z nich zostało w firmie na dłużej.

Co zrobić, by dostać się na program „Letnia praktyka z Nestlé”?

Oto kilka rad od zeszłorocznych praktykantów:

 Studiuj z wizją przyszłej pracy i próbuj swoich sił w różnych studenckich przedsięwzięciach. Wykorzystaj możliwość popełniania błędów i eksperymentowania.
W ten sposób wzbogacisz wiedzę teoretyczną praktycznymi umiejętnościami.
 Drogę na praktyki możesz ułatwić sobie dzięki wygranej w Forum Dyskusyjnym Nestlé, które odbywa się zawsze jesienią na www.forum.nestle.com.
 Aby poznać specyfikę działu, w którym chcesz odbyć praktykę, warto wejść na stronę Forum. Znajdziesz tam studia przypadków napisane przez menedżerów Nestlé, odnoszące się do realnych zdarzeń z życia firmy.
 Skoncentruj się na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego! Jest to pierwszy kontakt
z firmą i szansa, aby zainteresować ją swoimi dokonaniami. Najlepiej pobierz go wcześniej ze strony internetowej i przemyśl odpowiedzi na pytania w nim zawarte.
 Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej! Poczytaj o firmie, jej produktach
i funkcjonowaniu. Ponadto jest wiele pytań, które możesz przewidzieć. Przygotuj sobie
na nie wcześniej odpowiedzi i bądź gotowy poprzeć je przykładami ze swojego życia.
 Praktyka to szansa, by zostać w firmie na stałe. Wśród obecnych pracowników firmy jest wielu praktykantów z poprzednich lat. Potwierdza się więc to, że dla wielu osób praktyki w Nestlé są swoistym okresem próbnym i szansą, aby dać się poznać z najlepszej strony!

Co radzą nasi specjaliści?

Katarzyna Krupa, Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej liczymy na to, że pokażecie swoją osobowość
i indywidualny styl. Nie ma co polegać na publikacjach poradnikowych w stylu „Jak przejść rozmowę kwalifikacyjną?”. Wasze odpowiedzi będą wówczas brzmieć bardzo sloganowo
i sztampowo. Bądźcie sobą! Udawanie kogoś innego na pewno nie przyniesie zamierzonego efektu. Przy pytaniach o szczegóły doświadczenia wybierajcie najbardziej adekwatne przykłady sytuacji z niedalekiej przeszłości.

Ponadto liczy się dla nas każda aktywność, nie tylko ta na zajęciach na uczelni. Wolontariat, członkostwo w organizacjach studenckich, prace wakacyjne – cenimy to wszystko, dzięki czemu mogliście się czegoś nauczyć, zdobyć nowe doświadczenie, rozwinąć pasje.
Do rekrutacji na praktyki przywiązujemy dużą wagę! To właśnie uczestnikom praktyk
w pierwszej kolejności proponujemy pracę na stałe lub przy kolejnych projektach.

Nestlé Polska, ul. Szturmowa 2, 02-678 Warszawa
Osoba kontaktowa: Katarzyna Krupa, Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju
Tel: 22 607 23 98, E-mail: rekrutacja@pl.nestle.com


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę