12 maj '14

Liczba ofert dla pracowników sprzedaży dynamicznie rośnie

W kwietniu zestawienie portalu monsterpolska.pl otwiera, analogicznie jak w marcu 2014, branża IT. Co piąta oferta pracy była adresowana do specjalistów IT. W dalszym ciągu pracodawcy poszukują kandydatów do działów Obsługi Klienta, którym dedykowano 17% z całej puli ogłoszeń. Największy wzrost liczby ofert – dwukrotny – zanotowała Sprzedaż i powróciła w kwietniu do pierwszej trójki comiesięcznego rankingu z udziałem na poziomie 15%.

Branża IT jest jedną z najbardziej stabilnych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Oferty pracy dla specjalistów z tej dziedziny stanowiły 20% wszystkich opublikowanych na portalu monsterpolska.pl, a ich liczba wzrosła o 12% w stosunku do marca 2014. Pracodawcy najczęściej poszukiwali programistów (prawie 44% ofert), inżynierów oprogramowania (9,5%) oraz testerów (8,5%).

Drugie miejsce w kwietniowym zestawieniu zajęły oferty pracy z kategorii Obsługa Klienta. 17% ofert opublikowanych przez pracodawców dotyczyło rekrutacji na stanowiska właśnie w tej kategorii. W kwietniu, łączna ich liczba wzrosła aż o 46%.

Ranking monsterpolska.pl zamyka Sprzedaż wyprzedzając Logistykę / Zakupy / Transport oraz Finanse / Księgowość / Controlling, przy jednoczesnym wzroście liczby ofert pracy w każdej z tych branż. W porównaniu z marcem, kategoria ta zanotowała największy wzrost – o 50%, a liczba ofert pracy z tej dziedziny stanowiła 15% wszystkich opublikowanych na portalu monsterpolska.pl. Prawie połowę – 48% – stanowiły oferty pracy dot. pracy w sprzedaży detalicznej. Pracodawcy najczęściej zamieszczali oferty dla przedstawicieli handlowych (66%), sprzedawców (22%), sales managerów (prawie 18%) i specjalistów ds. sprzedaży (9%).

W kwietniu utrzymał się również wysoki popyt na pracowników działów Logistyka / Zakupy / Transport. Liczba ofert w tej kategorii wzrosła o blisko 38% w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Najbardziej poszukiwani byli specjaliści ds. zakupów, kierowcy i spedytorzy.
Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe dalej intensywnie rekrutowały. Łącznie ich oferty stanowiły 37% wszystkich zamieszonych w kwietniu 2014 na monsterpolska.pl.
Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych cieszyli się programiści, których dotyczyła ponad jedna trzecia ofert pracy. Drugie miejsce, analogicznie jak w zestawieniu marcowym, zajęły oferty dla pracowników działu Finanse / Księgowość / Controlling (16%). 8% było adresowanych od osób zainteresowanych pracą w Obsłudze Klienta.
Centra Usług Wspólnych w pierwszej kolejności poszukiwały pracowników do działów Finanse / Księgowość (33%). Prawie jedna trzecia ofert pracy była skierowana do specjalistów IT / Programowania. Co dziesiąte oferta była adresowana do specjalistów HR.
W kwietniu pracodawcy najczęściej poszukiwali programistów. Praca czekała także na inżynierów, księgowych, przedstawicieli handlowych i kurierów.
Liczba ofert pracy w kwietniu wzrosła o 13% w porównaniu z marcem.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę