3 paź '13

Masz dziesięć minut ? Znajdź nową pracę!

Co byś zrobił, gdybyś miał dodatkowe wolne dziesięć minut? Sprawdził wiadomości, zadzwonił do przyjaciela czy zagrał w Angry Birds ? A co powiesz na znalezienie nowej pracy? Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy, ale skoro w dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma smartfona w kieszeni, znalezienie pracy może okazać się znaczenie łatwiejsze.

Żyjemy w erze telefonów komórkowych. Jak podaje World Internet Project Poland 2012, w 2012 roku średni czas spędzony online za pomocą urządzenia mobilnego wyniósł 3 godziny i 23 minuty tygodniowo. Według badania Customer Connection System, 5,5 mln Polaków (20% Polaków w wieku 15-64 lata) korzysta regularnie z Internetu w telefonie. Również Monster, światowy lider w rekrutacji, obserwuje wzrost liczby osób szukających pracy za pomocą urządzeń mobilnych. Pozwala to na wykorzystanie każdej okazji, aby znaleźć pracę. Pracy można poszukiwać podczas jazdy autobusem, czekając na przyjaciela, a nawet będąc w pracy i czekając na kawę. Osoby, które wykorzystują mobilne rozwiązania, zyskują przewagę nad tymi korzystającymi z komputera stacjonarnego.

Kiedy jesteś mobilny, łatwo sprawdzisz najnowsze oferty pracy i szybko odpowiesz na ogłoszenie. Na tak konkurencyjnym rynku pracy, szybka reakcja na ofertę staje się kluczowa jak nigdy dotąd – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Jakie są trzy najważniejsze wskazówki dla poszukujących pracy mobilnie? Oto rady przygotowane przez ekspertów Monsterpolska.pl:

1. Bądź czujny. Wyrażenie chęci otrzymywania powiadomień oznacza, że gdy pojawi się nowa oferta, pasująca do Twoich wymagań uprzednio zaznaczonych na liście, będziesz o tym widział znacznie szybciej.

2. Szukaj lokalnie. Jednym z pozytywnych aspektów szukania pracy za pomocą smartfona jest wbudowany GPS, dzięki któremu możesz sprawdzić oferty pracy odpowiadające Twoim kryteriom tam, gdzie przebywasz. Może być to przydatne, jeśli obecnie pracujesz poza swoim stałym miejscem zamieszkania. Dowiesz się, czy jakaś warta uwagi oferta nie pojawiła się przypadkiem bliżej Twojego miejsca zamieszkania.

3. Get social. Korzystanie z mediów społecznościowych za pomocą telefonu jest świetnym sposobem na śledzenie firm, w których chcesz pracować. Co więcej, niektóre z nich mogą umieszczać ogłoszenia na fanpage’ach takich portali jak Facebook czy Twitter. A także będziesz na bieżąco z wydarzeniami w branży i dobrze poinformowany, czym zabłyśniesz na rozmowie kwalifikacyjnej.

O ile w przeszłości szukanie pracy było niełatwym, czasochłonnym zadaniem, o tyle w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie non stop jesteśmy on-line, jest to o wiele prostsze. Z pomocą urządzeń mobilnych możesz znacznie szybciej znaleźć i aplikować na wybrane stanowiska, a tym samym przybliżyć się do zdobycia wymarzonej pracy. Tak więc wyjmij z kieszeni swojego smartfona i nastaw się na sukces. Powodzenia!


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę