5 gru '07

Mentoring i Coaching – pomoc dla młodego biznesu

Mentoring i Coaching – pomoc dla młodego biznesu
Młodzi przedsiębiorcy nie muszą pozostać sami w wielkim świecie biznesu. Jeśli masz od 18 do 35 lat i prowadzisz firmę nie dłużej niż 18 miesięcy to właśnie dla ciebie ruszył Program „Mentoring i Coaching”.
Celem Programu „Mentoring i Coaching” dla Młodych Przedsiębiorstw jest rozwój umiejętności młodych Polaków, którzy dzięki pomocy doświadczonych Mentorów i Coachów, zdobywają rozeznanie biznesowe oraz zyskują wiarę we własne możliwości. Program ten opiera się na idei mentoringu i coachingu zapoczątkowanej przez Fundację Księcia Karola w ramach programu Youth Business International, programu wspierającego młodych przedsiębiorców w 39 krajach na całym świecie.
Dzięki edycji pilotażowej programu Youth Business Poland idea mentoringu i coachingu została zapoczątkowana również w Polsce – powiedziała Kamila Kaszkiel manager programu Youth Business Poland.
Cele Mentoringu i Coachingu są takie same: przyspieszać tempo rozwoju, polepszać efekty działania i podnosić jakość funkcjonowania. Role Mentora i Coacha są jednak różne:
Mentor to doświadczony przedsiębiorca, który dzieli się wiedzą, doświadczeniem, radami i pomysłami z uczniem – startującym przedsiębiorcą,
Coach to partner, z którym wspólnie tworzy się pomysły, planuje działania, ocenia ich skuteczność.
W obu przypadkach ostateczna odpowiedzialność za podjęcie decyzji oraz ich wyniki pozostaje w rękach przedsiębiorcy – komentuje Paweł Sopkowski, Partner Zarządzający Coaching Center.
Program Mentoring i Coaching powstał by pomagać młodym biznesmenom, którzy nie mają jeszcze wyrobionej intuicji biznesowej. Doświadczeni mentorzy i coachowie nie zajmują się współprowadzeniem firmy, oni tylko ukierunkowują na odpowiedni tor – twierdzi Amanda Lubańska koordynator projektu.

Program Mentoring i Coaching potrwa 6 miesięcy i weźmie nim udział ok. 50 biznesmanów, którzy podczas sześciu spotkań udzielą wskazówek i podzielą się doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami.
Organizatorem programu są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Autokreacja.
Partnerami programu są Business Leaders Institute oraz Coaching Center.
.
Aby wziąć udział w Programie Mentoring i Coaching należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres mentoring@inkubatory.pl do 16 grudnia.
Po szczegółowe informacje zapraszam na stronę www.polskaprzedsiebiorcza.pl/mentoring
Jest to niepowtarzalna okazja do konsultacji z profesjonalistami swoich zawodowych wątpliwości, więc zachęcamy do udziału w Programie.
W razie pytań proszę o kontakt z Amandą Lubańska amanda.lubanska@inkubatory.pl, koordynatorem marketingu lub Kamilą Kaszkiel, kierownikiem programu Youth Business Poland kamila.kaszkiel@iblf.pl


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę