2 lis '09

Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczosci

W dniach 16-22 listopada Polska po raz kolejny bierze udział w Międzynarodowym Tygodniu Przedsiębiorczości, którego celem jest promocja i wspieranie przedsiębiorczości w świecie. Przed rokiem w naszym kraju zorganizowano w czasie Tygodnia aż 1600 imprez promujących przedsiębiorczość, w których udział wzięło ponad 100 000 osób. O międzynarodowych i polskich przedsięwzięciach mogą Państwo przeczytać na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w
Polsce: http://www.unleashingideas.org/poland/2008_review?_c=1.
Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. postanowił włączyć się w przygotowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce poprzez organizację Dnia Przedsiębiorczości w Inkubatorze Przedsiębiorczości KPT. W pierwszej części seminarium zaplanowanego na 17 listopada br. (wtorek) uczestnicy będą mogli zapoznać się z możliwościami pozyskiwania finansowania i kapitału na działalności gospodarcze oparte na innowacyjnych pomysłach. Gościem specjalnym będzie Richard Lucas – guru biznesu, prezes PMR, który przedstawi propozycję bookstrappingu jako alternatywnej metody pozyskiwania finansów na rozpoczęcie biznesu. Aleksandra Bienias, przedstawiciel IIF Group, przekaże informację o możliwościach kapitałowego wsparcia projektów i przedsiębiorstw prowadzących działalność innowacyjną. Ponadto Andrzej Sokołowski, koordynator projektu „Bądź aktywnym przedsiębiorcą”, przedstawi możliwości uzyskania finansowego wsparcia dla osób fizycznych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zaprezentowana zostanie także oferta Krakowskiego Parku Technologicznego dla rozwoju przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych w ramach projektów: Inkubator Technologiczny KPT, Fundusz Zalążkowy KPT, Sieć Inwestorów KPT.
W drugiej części odbędą się równoległe warsztaty, w których – krok po kroku – udzielimy najważniejszych wskazówek związanych z wypełnianiem wniosków o pozyskanie środków na działalność gospodarczą. Ekspertami w tej części będzie Marcin Grega Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, instytucji wdrażającej działań 2.1 MRPO związanych z promocją przedsiębiorczości, a także Anna Michniewicz-Dąbrowska z Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest instytucją wdrażającą dla działania 4.2 PO IG „Kredyt Technologiczny”.
Do udziału w Dniu Przedsiębiorczości Inkubatora Technologicznego KPT zapraszamy przede wszystkim studentów, absolwentów i doktorantów zainteresowanych rozwojem kariery w oparciu o własną firmę, ale także wszystkie osoby potrzebujące dodatkowej wiedzy na temat przedsiębiorczości i prowadzenia własnego biznesu.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc – ograniczona, stąd prosimy o rejestrację za pośrednictwem formularza elektronicznego: http://www.technoinkubator.com/formularz/dzien-przedsiebiorczosci-17-listopada-2009.html
Zachęcamy do udziału w Dniu Przedsiębiorczości w Inkubatorze Technologicznym KPT. Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Marcin Kuflowski, e-mail: mkuflowski@sse.krakow.pl, tel. 012 6401952. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.technoinkubator.com.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę