13 maj '13

Na co narzekają pracodawcy ????

W kwietniu w serwisie GazetaPraca.pl opublikowaliśmy list pracodawcy, który tłumaczył, że spośród 500 kandydatów, którzy odpowiadają na ogłoszenie o pracę, zatrudnić udaje się jedną, góra dwie osoby, chociaż firma mogłaby przyjąć więcej. Autor nie wyjaśnił, czego brakuje pozostałym kandydatom, a swoją wypowiedź podsumował: "Wy, którzy szukacie pracy, zastanówcie się, czemu tak jest." czytaj na:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,13667563,Na_500_otrzymanych_CV_zapraszam_30_osob_na_rozmowe_.html

W komentarzach zawrzało. Głos w dyskusji zabrali również pracodawcy, którzy tym razem podali powody, dla których odrzucają konkretne aplikacje. Wybraliśmy najciekawsze wypowiedzi.

– W naszej firmie ważny jest kontakt z klientem, umiejętność pisania maili, pism itp. Tymczasem przynajmniej 90 proc. otrzymywanych CV świadczy o dużych trudnościach autora/autorki w posługiwaniu się polszczyzną, estetycznym przygotowaniu dokumentu oraz o bardzo słabych umiejętnościach posługiwania się edytorem. Jeśli oprócz tego mam wśród "silnych punktów" kandydata "dokładność, staranność", a równocześnie część akapitów zaczyna się z dużej litery, część z małej, a na końcu jednego ze zdań stoją dwie kropki, to co ja mam myśleć? Pewnie, że nic z tego nie będzie. – mobisek

……..

Więcej na stronie:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,13899967,Na_co_narzekaja_pracodawcy.html


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę