11 paź '12

Napisz artykuł i zdobądź praktykę studencką

Do 12 października osoby studiujące w Małopolsce mogą się zgłaszać do konkursu na artykuł prasowy. Laureaci będą mieli możliwość zdobyć doświadczenia zawodowe na praktyce w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.

Zadaniem uczestników będzie napisanie reportażu, wywiadu lub eseju na temat: Praca: zawód czy kompetencje? Będzie zatem okazja podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi wyzwań stojących przed osobami wkraczającymi na rynek pracy. Warto przy tej okazji odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Czy dyplom wyższej uczelni zawsze gwarantuje pracę? Jakie umiejętności są w cenie na rynku? Co w kontekście drogi zawodowej liczy się bardziej: zawód, czy posiadanie wielu różnorodnych kompetencji? Kto ma szansę na sukces w wymarzonym zawodzie? Czego oczekują pracodawcy od kandydatów na pracowników? Artykuł powinien trafić do Organizatora do 9 listopada 2012 roku.

Tekst musi się opierać na rzetelnych źródłach informacji. Warto poszukać wiarygodnych danych, zapytać ekspertów. Z czterema będzie można porozmawiać na czatach, które odbędą się na stronie www.pociagdokariery.pl od 15 do 18 października. Ekspertami będą:
• Rafał Kunaszyk – przedsiębiorca, prezes Eurokreator S.C. (15 października 2012 r., godz. 9.00 – 11.00)
• Dr Grzegorz Łukasiewicz – adiunkt w Katedrze Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (15 października 2012 r., godz. 14.00 – 16.00)
• Bożena Sochan – specjalista ds. rynku pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie (16 października 2012 r., godz. 12.00 – 14.00)
• Joanna Kowalik – doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie (18 października 2012 r., godz. 9.00 – 11.00).

Autorzy trzech najlepszych artykułów będą mieli możliwość odbycia w 2013 roku praktyki studenckiej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym warunki zgłoszenia, są dostępne w Regulaminie. Konkurs jest organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2012.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę