28 maj '13

Ofert pracy przybywa….

W 2012 roku pracodawcy zamieścili w internecie 370 tys. ogłoszeń rekrutacyjnych. Najwięcej dla sprzedawców i informatyków – to wyniki najnowszego raportu GazetaPraca.pl "Monitoring rynku pracy".
Grupa najczęściej poszukiwanych na rynku specjalistów nie zmienia się od przynajmniej trzech lat. Od 2010 r. rekrutacje najczęściej dotyczyły handlowców, programistów, informatyków i księgowych. Nic nie zmieniło się w tym roku: około 80 tys. ogłoszeń dotyczyło kategorii "sprzedaż", około 60 tys. – kategorii "technika, inżynieria, IT". Skąd tak duże zapotrzebowanie na ekspertów z tych dwóch sektorów? – Wysoka liczba ofert kierowanych do pracowników specjalizujących się w sprzedaży wynika z wysokiego poziomu rotacji w branży. Dodatkowo, w handlu detalicznym wiele rekrutacji jest prowadzonych na stanowiska czasowe, w tym sezonowe – wyjaśnia Rafał Glogier-Osiński, jeden z autorów raportu.
…..
Liczba ogłoszeń rekrutacyjnych w internecie wzrosła o nieco ponad 4 proc. w porównaniu do roku 2011 i aż o 23,2 proc. w porównaniu z rokiem 2010. To zdaniem Rafała Glogiera-Osińskiego oznaka poprawy sytuacji ekonomicznej. – Firmy przetrwały najtrudniejszy okres i powoli wychodzą na prostą, dlatego są gotowe przyjąć nowych pracowników – komentuje.

W 2012 r. niemal w każdym województwie było więcej ogłoszeń niż w latach poprzednich. Wyjątkiem było woj. mazowieckie. Co prawda to właśnie w tym regionie pojawia się najwięcej ofert pracy (w 2012 roku były to 133 654 ogłoszenia, 18 proc. ogółu), jednak w 2012 było ich o niemal 2,9 tys. mniej niż rok wcześniej.

Więcej na stronie:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90442,13901309,Ofert_pracy_przybywa__Gdzie_i_dla_kogo__Raport_GazetaPraca_pl.html#TRrelSST


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę