21 sty '22

„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – rusza III edycja konkursu

Rozpoczyna się III edycja ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Inicjatywa jest skierowana do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 marca br. Członkiem Komitetu Honorowego jest Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a inicjatorem przedsięwzięcia Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Zadanie konkursowe dla studentów (osoby w wieku do 26 lat) polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji pt. „Katyń-Pamiętamy”. Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów. Prace będą przyjmowane do 11 marca 2022 r.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem „III edycja konkursu – Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/