1 paź '14

Projektowanie gier w Akademii Free2Play

2 października rusza 2. edycja Akademii Free2Play. To nieodpłatny, internetowy kurs tworzenia gier komputerowych i mobilnych. Otwarty jest dla wszystkich, którzy chcą zostać game designerami. Organizatorem Akademii jest wrocławskie studio projektowe – Ten Square Games. Do wywalczenia 10 staży z perspektywą zatrudnienia.

Akademia Free2Play jest na polskim rynku programem unikatowym. Dzięki niemu można się m.in. dowiedzieć jak stworzyć grę przeglądarkową lub mobilną, pozyskać i utrzymać graczy oraz jak na swoim przedsięwzięciu zarobić. Składa się z części teoretycznej (online) i praktycznej (dwudniowe spotkanie we Wrocławiu). W tym roku potrwa blisko dwa miesiące, do końca listopada. Zapisy właśnie ruszają, a dołączać do Akademii można także w trakcie jej trwania.

2 października na stronie Akademii pojawi się pierwszy kurs. Kolejne publikowane będą w odstępach tygodniowych, do 3 listopada włącznie. Po każdym wykładzie uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i przejść do następnego etapu. Tych, którzy będą najlepsi po całej części teoretycznej, organizator zaprosi na warsztaty do Wrocławia, zapewni nocleg i zwróci koszty przejazdu. W trakcie spotkania będzie okazja do wysłuchania prelekcji mentorów z branży game’ingowej oraz do rozwinięcia swoich pomysłów na gry pod okiem ekspertów z Ten Square Games. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, a ich autorzy zaproszeni na miesięczne staże w siedzibie organizatora.

W zeszłym roku w Akademii wzięła udział masa młodych ludzi, wśród nich głównie studenci, ale zdarzały się też osoby ze szkół średnich. Na warsztatach zaskakiwali świeżością pomysłów i to bardziej oni niż my udowadniali, że rynek gier przeglądarkowych i mobilnych będzie miał coraz więcej do zaoferowania graczom – komentuje powody organizacji 2. edycji Arek Pernal, kierujący TSG.

Po kursach online i konsultacjach z naszymi designerami osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z projektowaniem gier, tworzyły koncepcje z potencjałem na dobrą grę, na taką, która zainteresuje graczy i wciągnie ich na długie miesiące – dodaje drugi z zarządzających TSG, Maciek Popowicz.

Zapisy do Akademii trwają http://akademiaf2p.pl/ , a najświeższe informacje o wydarzeniu można zawsze znaleźć na jego fanpage’u: https://www.facebook.com/AkademiaF2P?ref=bookmarks


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę