15 kwi '14

Rusza konkurs GIODO i PwC Legal dla studentów prawa

Czy uczelnia ma prawo nagrywać przebieg sesji egzaminacyjnej na kamery wideo? Czy egzamin może być unieważniony na podstawie nagrania z kamery, o użyciu której studenci nie zostali powiadomieni przez uczelnię?

Na tak postawione pytania będą mieli za zadanie odpowiedzieć uczestnicy konkursu organizowanego już po raz czwarty przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Partnerem merytorycznym konkursu jest kancelaria prawna PwC Legal.

Konkurs skierowany jest do studentów prawa i administracji III – V roku studiów jednolitych i I-III roku studiów drugiego stopnia, a celem przedsięwzięcia jest przybliżenie zagadnienia ochrony danych osobowych oraz zwrócenie uwagi na uprawnienia wynikające z przepisów.

Prace można przesyłać do 16 maja 2014 roku – będą one oceniane przez specjalistów z biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz kancelarii prawnej PwC Legal. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi 30 maja br.

Nagrodami w konkursie jest sprzęt elektroniczny, przydatny studentom w czasie zdobywania wiedzy, tj. tablet PC, czytnik e-booków oraz notatnik cyfrowy. Ponadto, dla laureatów przewidziane zostały nagrody specjalne w postaci praktyk w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

„Tegoroczna edycja dotyczy pojawiającego się ostatnio w doniesieniach medialnych tematu powszechnego wykorzystania kamer wideo, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. W związku z nagrywaniem i przechowywaniem nagrań z takich kamer, pojawia się pytanie o uprawnienie właścicieli do dokonywania nagrań oraz o ich obowiązki związane z wykorzystaniem materiału. W tym roku w ramach konkursu dla studentów przygotowaliśmy kazus dotyczący przypadku nagrywania kamerą przebiegu egzaminów na uczelni” – wyjaśnia szczegóły konkursu adwokat Anna Kobylańska z kancelarii PwC Legal.
Więcej informacji o konkursie na stronach: www.giodo.gov.pl

Informacje o PwC Legal

PwC Legal oferuje wszechstronne wsparcie w obszarach prawa istotnych dla biznesu. Transakcje fuzji i przejęć, umowy, relacje między pracodawcami a pracownikami, funkcjonowanie na konkurencyjnym rynku – wszystkie te aspekty działalności gospodarczej wymagają umiejętnego uwzględnienia kwestii prawnych. Nasi prawnicy to doświadczeni eksperci łączący znajomość prawa z doświadczeniem w jego stosowaniu w biznesie.

Informacje o PwC

PwC współtworzy ze swoimi klientami poszukiwaną przez nich wartość biznesową. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 180 tysięcy osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę