25 lut '14

Ruszyła 19. edycja „Grasz o staż”

Do wygrania 240 płatnych staży – ruszyła 19. edycja „Grasz o staż”

24 lutego rozpoczęła się kolejna odsłona „Grasz o staż” – najstarszego i największego konkursu na polskim rynku akademickim. W tym roku studenci i absolwenci będą mogli zagrać o 240 płatnych staży w organizacjach reprezentujących różne branże i sektory gospodarki. Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i do 7 kwietnia rozwiązać wybrane przez siebie zadania.

Dzięki „Grasz o staż” studenci i absolwenci rokrocznie otrzymują szansę na zdobycie wyjątkowych doświadczeń pod okiem specjalistów. Różnorodność oferty płatnych staży w ramach konkursu sprawia, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. Dla wielu wygrana często stanowi przepustkę do kariery zawodowej. Statystyki prowadzone przez organizatorów wskazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami minionej edycji „Grasz o staż”. Potwierdzeniem tego są słowa Andrzeja Niteckiego, dyrektora Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Poczcie Polskiej – „18 młodych ludzi w okresie wakacyjnym zdobywało swoje pierwsze doświadczenia zawodowe pod okiem opiekunów merytorycznych. Dziewięć osób zostało w Poczcie Polskiej po zakończeniu stażu.”

Celem tegorocznej kampanii promocyjnej konkursu, będzie uświadomienie młodym, że dzięki „Grasz o staż” można wygrać nie tylko płatny staż, ale jednocześnie wymarzone miejsce pracy. Wystarczy podjąć wyzwanie.

Liczne grono firm obecnych w konkursie w poprzednich latach, takich jak: Lidl Polska, Microsoft, PGNiG Termika, Orange Polska, Roche czy Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA zasiliły w tym roku organizacje, które po raz pierwszy zdecydowały się przyłączyć do inicjatywy. Wśród nich widnieją między innymi Actavis Polska, Arla Foods/SSC, Aviva, EGIS Polska, Grupa LOTOS S.A., Link4 T.U. S.A, Philip Morris International w Polsce, Rolls-Royce Poland Sp. z o.o. czy Wedel. W 19. edycji konkursu na wakacyjne staże laureatów zaproszą również po raz kolejny instytucje administracji publicznej: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Patronat Honorowy nad 19. edycją „Grasz o staż” objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W tym roku uroczyste uhonorowanie laureatów konkursu odbędzie się 24 czerwca podczas Gali Finałowej w Pałacu Prezydenckim.
W „Grasz o staż” mogą wziąć udział studenci trzeciego, czwartego, piątego roku studiów jednolitych, studenci trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, studenci studiów II stopnia, a także absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Wystarczy rozwiązać minimum jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe wybrane spośród wyodrębnionych pięciu konkursowych kategorii. „Rozwiązując zadanie należy raczej popuścić nieco wodzę fantazji.” – mówi Rafał Bielski, laureat 18. edycji konkursu, „Nie powinno się szukać standardowych rozwiązań. Ważne jest, by spróbować pokazać swój sposób myślenia.” – dodaje.

Oferta konkursowa obejmuje także atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest wsparcie rozwoju i podniesienie kwalifikacji laureatów. Jeden z uczestników otrzyma zaproszenie na trzytygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii. W minionej edycji konkursu z nagrody tej skorzystała Paulina Socha, która zdobyła najwyższą liczbę punktów za rozwiązane zadania. „Kurs przyniósł nie tylko masę nowej wiedzy, ale także pozwolił na nawiązanie nowych znajomości czy po prostu doskonalenie języka angielskiego. Do tego wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i w Szkocji czułam się jak w domu.” – wspomina laureatka.

Wśród innych nagród są studia podyplomowe, szkolenia specjalistyczne, kursy językowe, prenumeraty branżowych czasopism, książki o tematyce biznesowej.

Studentów i absolwentów zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży i nagród dodatkowych dostępną na stronie www.grasz.pl. Bieżące informacje o konkursie można znaleźć także na profilu „Grasz o staż” na facebook’u.
Kontakt do mediów:

Ewa Zdrojowy, ewa.zdrojowy@pl.pwc.com, tel. 22/746 7207

„Grasz o staż” – konkurs organizowany od 1996 r. przez PwC i "Gazetę Wyborczą". Umożliwia spotkanie wyróżniających się na rynku pracy studentów i absolwentów z renomowanymi pracodawcami. Dotychczas w „Grasz o staż” nagrody ufundowało łącznie ponad 500 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż, a laureatami zostało ponad 2 700 osób.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę