23 lip '14

Światowe finały Imagine Cup 2014 już za tydzień w Seattle!

Dokładnie tydzień pozostał do rozpoczęcia światowych finałów największego konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft – Imagine Cup 2014. W Seattle Polskę będzie reprezentowała drużyna Power of Vision, która z projektem „Face Controller” będzie konkurować o najwyższe w historii konkursu nagrody o łącznej wartości 1 miliona dolarów. W kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship) rzeszowski zespół zmierzy się z 12 najlepszymi drużynami z całego świata.

Imagine Cup to konkurs dla studentów organizowany corocznie przez firmę Microsoft nieprzerwanie od 2003 roku. To również ogromna szansa dla młodych ludzi na zdobycie cennego doświadczenia, realizację marzeń, a także na zwiększenie swoich szans na sukces na rynku pracy. W dotychczasowych 11 edycjach wzięło udział ok. 1,7 miliona studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Polskie drużyny niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych światowych edycjach tego konkursu, do tej pory aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich.

Nowością podczas tegorocznej edycji konkursu będzie dodatkowa „rozgrywka” bezpośrednio po ogłoszeniu wyników konkursu. Zwycięskie drużyny w trzech kategoriach – Projekty Społeczne (World Citizenship), Innowacje (Innovation) i Gry (Games) zaprezentują się przed wyjątkowym jury, które wybierze jedną z nich
i uhonoruje dodatkową nagrodą
– prywatnym spotkaniem z Billem Gatesem oraz pucharem Imagine Cup 2014. W składzie jury znajdą się goście specjalni konkursu: Satya Nadella, CEO firmy Microsoft, Hadi Partovi współzałożyciel Code.org oraz Erik Martin, dyrektor generalny Reddit.

W trakcie Imagine Cup 2014 studenci poczują atmosferę amerykańskiej uczelni o ponad
150-letniej tradycji, rokrocznie kształcącej 92 tysiące studentów – Uniwersytetu Waszyngtońskiego (University of Washington). Uczestnicy Imagine Cup 2014 będą mieli okazję mieszkać w zabytkowym kampusie uniwersytetu. Odwiedzą również jeden z najinteligentniejszych kampusów korporacyjnych na świecie – siedzibę Microsoft w Redmond. W 1986 roku było to miejsce o powierzchni 88 akrów (ok. 35,6 hektara), porośnięte trawą, leżące na terenie małej miejscowości pod Seattle. Obecnie mieści się tam 125 inteligentnych budynków, sterowanych przez Centrum Operacyjne Redmond (Redmond Operations Center, ROC). Drużyny zaprezentują swoje projekty w obydwu kampusach.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, oprócz standardowych nagród, otrzymają także dodatkowe wyróżnienie – zostaną zaproszeni na sam szczyt wieży Space Needle, będącej architektonicznym symbolem Seattle. Członkowie trzech drużyn, które najlepiej zaprezentowały się w konkursie, będą mieli okazję zrobić sobie unikalne selfie na terasie niedostępnym dla szerszej publiczności znajdującym się na wysokości ponad 165 metrów.

„Choć do finałów Imagine Cup pozostał jeszcze tydzień wszyscy w polskim oddziale Microsoft już teraz zaciskamy mocno kciuki i kibicujemy naszej drużynie narodowej. Konkurencja jest ogromna, ponieważ w Seattle spotkają się najlepsi z najlepszych z całego świata. Wierzymy jednak, że to właśnie polski projekt zostanie najwyżej oceniony w kategorii Projekty Społeczne. Jednocześnie jestem pewien, że bez względu na wynik konkursu studenci z drużyny Power of Vision zdobędą doświadczenie i umiejętności, które pomogą im w dalszym rozwijaniu świetnego projektu, a wyprawę do Seattle, kampus w Redmond i całą atmosferę tego wyjątkowego konkursu zapamiętają na długo” – powiedział Rafał Albin, Dyrektor Działu Nowych Technologii w polskim oddziale Microsoft.

Wszystkie 36 finałowych drużyn będzie miało również doskonałą okazję, aby zaprezentować swoje projekty ponad 5000 specjalistom od najnowszych technologii podczas konferencji TechReady. Ogłoszenie zwycięzców konkursu również odbędzie się podczas tej konferencji w kampusie Microsoft. Organizowana dwa razy do roku wewnętrzna konferencja Microsoft
– TechReady skierowana jest do pracowników technicznych, którzy na co dzień zajmują się najnowszymi rozwiązaniami. Podczas 5-dniowego wydarzenia uczestnicy mają możliwość wysłuchania sesji prowadzonych m.in. przez grupy produktowe – inżynierów i programistów tworzących produkty Microsoft i uzyskania poufnych informacji o przyszłości określonych rozwiązań czy kulisach działania pewnych systemów.

Już 1 sierpnia zainteresowani przebiegiem światowych finałów 12. edycji Imagine Cup będą mogli śledzić transmisję na żywo z gali finałowej w Seattle. Więcej informacji o Imagine Cup można znaleźć na stronie konkursu oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Zachęcamy także do śledzenia wpisów na Facebooku na stronie naszej narodowej drużyny poświęconej konkursowemu projektowi Face Controler.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę