23 paź '14

TECHCAMP HACKATHON – CZYLI JAK KODOWALIŚMY ŚWIAT JETSONÓW

TECHCAMP HACKATHON – CZYLI JAK KODOWALIŚMY ŚWIAT JETSONÓW!

Ponad 50 osób, 9 drużyn, 10 mentorów i 24 godziny kodowania. Tak w liczbach wyglądał TechCamp Hackathon, który odbył się w miniony weekend w Krakowie.

W czasie eventu zorganizowanego przez Akademię Unity udało się zintegrować krakowskie środowisko technologiczne. Na udział w hackathonie zdecydowało się kilkanaście firm, które wsparły wydarzenie merytorycznie, logistycznie i promocyjnie. Wśród nich znalazły się takie marki jak Grupa Unity, Unity Lab, Hedgehog Fund, Kei.pl, Hub:raum, Województwo Małopolskie, Crossweb, Kontakt.io, SMAapi, Miquido oraz Berry Life. Ale to uczestnicy stanowili najważniejsze ogniwo tego wydarzenia.

24 godziny kodowania przyszłości
Do dyspozycji uczestników były beacony, ekrany multitouch i Oculus Rift. Wyzwanie podjęło 9 zespołów, ale ostatecznie swoje pomysły zaprezentowało 8 teamów. Walka ze zmęczeniem, snem i technologią była zacięta do ostatnich godzin. Inspirację zapewniali mentorzy i prelegenci, w tym twórca TAIL – Wojciech Smajda, Jakub Probola z Hub:raum, Rafał Janicki na co dzień związany z Kontakt.io, Krzysztof Kogutkiewicz – ekspert Miquido oraz Marcin Zabielski z Hedgehog Fund. W przerwach od kodowania relaks zapewniała strefa chillout z Playstation i Pegasusem w roli głównej.

Impuls zwyciężył
W czasie pitchy zaprezentowano m.in. system do zakupów najtańszych podręczników, aplikację wspierającą bezpieczeństwo w kopalniach oraz pomysł na zrewolucjonizowanie zakupów w sklepach stacjonarnych. Ostatecznie TechCamp Hackathon wygrała ekipa pod flagą Miquido, która w ciągu 24 godzin stworzyła aplikację wspierającą zakupy impulsywne (Impulsivo) z wykorzystaniem beaconów. – Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania, pomysłów i umiejętności uczestników. Gorąco kibicujemy zwycięzcom bo wierzymy, że ich system jest w stanie odnieść komercyjny sukces na rynku – podsumowuje Tomasz Wesołowski, Członek Zarządu Grupy Unity.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę