26 cze '13

WYGRALI STAŻ W SIÓDEMCE

Zbliża się upragniony czas wolnego od wykładów, zajęd, zaliczeo. Sesja już dobiega kooca, a w kalendarzu studenci czerwonym kolorem zaznaczyd mogą 3 miesięczne wakacje 😉 Wielu z Was pewnie już wcześniej zaplanowało wyjazdy, te bliższe i te dalsze. W takiej chwili zawsze dobrze złapad jest wiatr w żagle, by dobrze przygotowad się do kolejnego semestru.
Siódemka na ten czas daje szansę osobom, które zdecydowały się zainwestowad swój czas w rozwój swoich kompetencji i poszerzanie wiedzy.
Przeczytacie poniżej jakie plany wakacyjne (związane z Siódemka S.A.) mają niektórzy z Waszych kolegów i koleżanek.
Zakooczyła się pierwsza edycja Konkursu stażowego, pt. Wygraj staż w Siódemka S.A., w ramach którego studenci i absolwenci mogli zdobyd płatny miesięczny staż w Spółce. Do ostatniego etapu projektu zaprosiliśmy łącznie 9 studentów, którzy najlepiej rozwiązali zadania konkursowe, w obszarach: Operacje, Marketing i HR. Staż wygrały 3 osoby.
W ostatnim etapie, każdy ze studentów miał za zadanie zaprezentowad rozwiązanie zadania konkursowego, przez Komisją Oceniającą, podczas zorganizowanej w Warszawie Konferencji. Studenci wykazali się nie tylko pomysłowością i znajomością naszej Spółki, ale również zaangażowaniem (wystarczy wspomnied o przyjezdnych studentach z Krakowa i Torunia).
Po prezentacji, ich zadaniem było wyjaśnienie swoich pomysłów i odpowiadanie na liczne pytania Komisji Oceniającej. Co było najbardziej zaskakujące dla Komisji Oceniającej?:
– Z pewnością różnorodność prezentacji. Każdy ze studentów inaczej rozwiązał i zaprezentował rozwiązanie zadania, wykazując się kreatywnością, a często znajomością biznesu .
– Jak najbardziej projekt ten był ciekawy. Samo CV jak i rozmowa kwalifikacyjna nie daje 100% skuteczności, że Kandydat się sprawdzi. Prezentacja i konferencja bardzo pomogła przy zweryfikowaniu kandydatów. Wg samego CV wybralibyśmy pierwszego kandydata a po prezentacji okazało się że absolutnie nie sprawdzi się w naszym dziale i wybraliśmy odpowiednią osobę.
Zapewne też dlatego wybór 3 zwycięzców Konkursu był taki trudny. Po długich obradach, Komisja wybrała po jednej osobie w każdym z Obszarów. Pierwszy stażysta rozpocznie swoją przygodę z Siódemką już w sierpniu!


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę