21 mar '24

Wykład otwarty online „Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?”

Wykład otwarty online „Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?”

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w ogólnopolskim wykładzie online pt.: „Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?”, który poprowadzi Monika Olesiejuk, Główna Specjalistka w Departamencie Marketingu i Jakości BIK.

 

Wykład online odbędzie się 26 marca 2024 r. o godz. 11:30 na platformie ClickMeeting.

 

Temat: Twój klik ma znaczenie, czyli jak się nie dać oskubać hakerom?

Czas trwania wykładu: 70 minut + 10 min sesja pytań

Prowadząca wykład: Monika Olesiejuk, Główna Specjalistka, Departament Marketingu i Jakości, Biuro Informacji Kredytowej

 

Tematyka wykładu:

Czy telefon pomocy technicznej z banku to zagrożenie? Może prośba znajomego z Facebooka o podratowanie „dyszką” to coś podejrzanego? Podczas wykładu powiemy czym jest tożsamość w sieci, jak „profesjonalni” są w dzisiejszych czasach cyberprzestępcy i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Na przykładach pokażemy najczęstsze rodzaje ataków, kwoty wyłudzeń i inne bardzo konkretne statystyki.

 

Prelegent: Monika Olesiejuk

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze IT. Od pięciu lat jest ściśle związana z tematyką cyberbezpieczeństwa. Skupia się na metodach uwierzytelniania i autoryzacji, a także rozwiązaniach antyfraudowych, z szczególnym uwzględnieniem technologii opartej na biometrii behawioralnej.

Doświadczenia związane biometrią behawioralną zdobywała w startupie technologicznym Digital Fingerprints jako Dyrektor sprzedaży. W BIK koordynuje działania mające na celu propagowanie rozwiązań antyfraudowych zarówno w Polsce jak i w Europie. Nie tylko rozumie technologię, ale też jest jej ambasadorką. Stawia na budowanie świadomości i edukację. Upraszcza świat technologii i przybliża ją ludziom, a tematy skomplikowane oswaja i rozkłada na czynniki pierwsze. Dzieli się swoją wiedzą i inspiruje innych do dbania o bezpieczeństwo w świecie cyfrowym.

 

W wykładzie online można uczestniczyć na dwa sposoby:

  1. Rejestrując się indywidualnie, poniżej link rejestracyjny wraz z instrukcją lub
  2. Zachęcamy pracowników naukowo-dydaktycznych do udostępnienia w czasie rzeczywistym transmisji online podczas swoich zajęć na ekranie w sali wykładowej. Rejestruje się wykładowca, natomiast studenci oglądają wykład w sali na ekranie.

 

Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu:

Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link – należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, przewidywaną liczbę studentów na zajęciach (wpisać w przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali) oraz adres e-mail:

Link rejestracyjny:  www.nzb.pl/wyklad-BIK

 

Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu online, która zostanie wysłana na adres e-mail wskazany podczas rejestracji (gdyby nie było maila w skrzynce głównej należy sprawdzić Spam lub inne foldery poczty).

Wykład online ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na czacie. Czat będzie moderowany.

WAŻNE: W wykładzie online można uczestniczyć korzystając najlepiej z komputera/laptopa (także można korzystać ze smartfonu lub tabletu) używając aktualnej przeglądarki internetowej: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari lub Edge. Najlepiej skorzystać z najaktualniejszej wersji przeglądarki Google Chrome.

 

CERTYFIKAT: Każdy uczestnik wykładu (zarejestrowany indywidualnie) otrzyma po wykładzie maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).

 

Serdecznie zapraszamy studentów, koła naukowe i wykładowców.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę