10 cze '14

Wyścigi Smoczych Łodzi 14 i 15 czerwca 2014, Kraków Bulwar Czerwiński

Wyścigi Smoczych Łodzi 14 i 15 czerwca 2014, Kraków Bulwar Czerwiński pod
Wawelem

Ponad pięć lat temu w krakowskim środowisku studenckim, skupionym w Zrzeszeniu Studentów Polskich, powstał pomysł zorganizowania przedsięwzięcia, które integrowałoby młodzież rozszczepioną w 21 krakowskich uczelniach wyższych. Studenci zebrali 22 osobowe reprezentacje uczelni i pod Wawelem zorganizowali po raz pierwszy na południu Polski Wyścigi na Smoczych Łodziach.

Od tamtego czasu skrupulatnie pracują nad rozwojem tej tradycyjnej chińskiej dyscypliny w tej części kraju. Smocze Łodzie to sport mający już ponad 2000 lat tradycji wywodzącej się ze starożytnych Chin. Zaistniały w Europie w 1980 roku po sprowadzeniu do Anglii trzech łodziz Hong Kongu. W Polsce pierwsze zawody odbyły się zaledwie 15 lat temu. Ze względu na rosnącą od kilku lat popularność Wyścigów w naszym kraju i na świecie, studenci działający w Zrzeszeniu Studentów Polskich postanowili rozpropagować go wśród mieszkańców południa Polski. Organizowane przez studentów zawody od 2010 roku są jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Krakowie.

Tegoroczne zawody będą trwały dwa dni. 14 czerwca odbędzie się IV Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi. To będzie już czwarta edycja zmagań studenckiej braci. Wygraną w wyścigu jest przechodni puchar smoka. Tego samego dnia odbędą się również I Akademickie Mistrzostwa Polski w Smoczych Łodziach. W szranki mają szansę stanąć reprezentacje wszystkich uczelni z całej Polski i zawalczyć o tytuł Mistrza.

15 czerwca mają miejsce I Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi. Tym
razem w zawodach może brać dowolna grupa znajomych z pracy, uczelni czy dzielnicy. We
wszystkich zawodach obowiązują podobne zasady. Załogi liczące 22 zawodników ścigają się w 12metrowych smoczych łodziach na dystansie 200 m do rytmu wybijanego przez dobosza.

Bieżące informacje na temat wyścigu : www.wyscigsmoczychlodzi.pl
Patronat honorowy nad Wyścigami objęli: Prezydent Miasta Krakowa, Ministerstwo Sportu
i Turystyki, Marszałek Województwa Małopolskiego, Konferencja Rektorów Szkół Wyższych, Instytut Konfucjusza, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, think tank PolskaAzja.pl, serwis GoChina.pl


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę