16 kwi '14

Wystartował konkurs Biznes w Niemczech

3 dni w Monachium, 3 miesiące w Business Link za 3 minuty filmu
Wystartował konkurs Biznes w Niemczech

Do 30 maja można zgłaszać filmiki konkursowe do udziału w projekcie Biznes w Niemczech. Do wygrania jest 3 miesięczna akceleracja biznesu w sieci Business Link oraz udział w 3dniowej wizycie studynej w Monachium, europejskiej Dolinie Krzemowej. Wartość nagród to 10.000 zł, pozyskane kontakty bezcenne.

Dzięki projektowi Biznes w Niemczech polskie innowacyjne projekty będą miały szansę na zagraniczną ekspansję. W wyniku projektu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością w strefie euro oraz poznają mechanizmy rynkowe zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Partner porojektu – Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej nie jest jedynie grantodawcą w projektach polsko-niemieckich. Poprzez realizację projektów własnych i wsparcie wartościowych projektów zewnętrznych nasza instytucja pragnie stymulować doskonalenie i rozwój zawodowy, czego przykładem jest zorganizowany przez Justa PR konkurs na polskie start-upy, – podkreślają dyrektorzy FWPN, prof. dr hab. Krzysztof Miszczak i Cornelius Ochmann.
Projekt skierowany do młodych Polaków zaczynających swoją karierę w biznesie przyczyni się do profesjonalizacji życia zawodowego, pozwoli młodym ludziom pewniej rozpocząć karierę zawodową, a w przyszłości – działać w świecie profesjonalnym dodają dyrektorzy FWPN.

W czerwcu jury konkursu wyłoni autorów 5 najlepszych pomysłów, których zaprosimy na wyjazd studyjny do Monachium – opowiada Justyna Gaj, koordynator projektu. Nagrodą główną jest zaproszenie do udziału w trzydniowej wizycie studyjnej w Monachium. Organizatorzy pokrywają koszty transportu, noclegów, tłumacza oraz organizują interesujące biznesowe spotkania z praktykami na terenie Bawarii.

-Ten konkurs to wielka szansa dla 5 firm, które już niedługo będą próbować swoich sił na najbardziej dojrzałym rynku Europy. By w pełni mogły przygotować się i wykorzystać czas spędzony w Niemczech ufundowaliśmy dla każdego laureata 3-miesięczny pakiet usług w akceleratorze biznesu Business Link, gdzie pod okiem praktyków będą mogli doprecyzować swoje oczekiwania i dopasować produkt do tego rynku. – Aureliusz Górski, Dyrektor Zarządzający Business Link.

Aby wziąć udział w projekcie należy nagrać krótki filmik z prezentacją swojego pomysłu lub usługi, który autor chciałby wprowadzić na rynek niemiecki. Filmik należy wysłać korzystając z formularza zamieszczonego na stronie www.bizneswniemczech.pl

Filmik nie powinien być dłuższy niż 3 minuty. Powinien natomiast odpowiadać na poniższe kwestie:
1. co to za projekt/produkt/usługa
2. jakie potrzeby zaspakaja
3. w czym jest innowacyjny
4. jaka jest konkurencja
5. czym się wyróżnia na tle konkurencji
6. do kogo kierujesz projekt/produkt/usługę
7. stopień zaawansowania prac
8. kanały dystrybucji i sprzedaży
9. polityka cenowa
10. dlaczego właśnie Ty powinieneś pojechać z nami do Monachium

Organizatorzy projektu Biznes w Niemczech zapewniają laureatom transport i pobyt oraz aranżują ciekawe spotkania biznesowe w Monachium, europejskiej Dolinie Krzemowej. Prace- filmiki prezentujące pomysł na biznes można zgłaszać do 30 maja.

"

Zapraszamy do odwiedzenia projektu Biznes w Niemczech w internecie:
www.bizneswniemczech.pl
www.facebook.com/BizneswNiemczech
twitter.com/bizneswniemczec

Kontakt:
Justyna Gaj – koordynatorka projektu Biznes w Niemczech
e-mail: j.gaj@justapr.pl tel. 0048 – 509 – 216 – 076


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę