15 paź '13

Zainwestuj i wygraj

Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów, działające w ramach Polskiej Akademii Nauk, we współpracy z Fundacją CambridgePYTHON opracowało interaktywną formę wsparcia procesu nauczania – grę symulacyjną Venture Capital Research (VCR).

VCR to gra edukacyjna, której celem jest przekazanie wiedzy na temat mechanizmów podejmowania decyzji inwestycyjnych. Przedstawia ona również specyfikę finansowania kapitałowego przedsięwzięć typu start-up. Charakter gry i sposób prezentacji informacji odpowiadają potrzebom współczesnego systemu edukacji. Gra jest bezpłatna, a udział w niej jest szansą na zdobycie wielu nagród, w tym staży w firmach będących partnerami tej edycji gry. W grze VCR gracz wciela się w rolę inwestora kapitałowego – funduszu VC. Dysponując wirtualnymi środkami podejmuje decyzje o inwestowaniu w spółkę, na podstawie jej krótkiej prezentacji i raportu analityka finansowego bliżej charakteryzującego dany start-up. Jeżeli gracz zdecyduje się na inwestycję w przedsięwzięcie może obserwować jego rozwój w kolejnych tygodniowych turach gry, odpowiadających okresowi jednego roku w świecie rzeczywistym.

Na podstawie „rocznych” sprawozdań gracz podejmuje decyzję o sprzedaży firmy i wycofaniu się z określonego obszaru biznesowego lub utrzymaniu udziałów i oczekiwaniu na wyższą stopę zwrotu. Celem gracza jest osiągnięcie jak największego zysku poprzez stworzenie portfela najbardziej obiecujących/dochodowych przedsięwzięć.

Przebieg gry został zaprojektowany tak, aby zaznajomić gracza z podstawowymi cechami przedsięwzięć decydującymi o tym, że jedne firmy odnoszą spektakularny sukces, a inne przynoszą wielomilionowe straty. Wiele pośród propozycji inwestycyjnych w grze VCR oparte jest na realnych historiach, odpowiednio dostosowanych do wymogów gry. Gracz, a może w przyszłości przedsiębiorca, na przykładach uczy się w jaki sposób powinien budować wartość swojej firmy. Zdobywa wiedzę na temat podstawowych zasad poruszania się w świecie funduszy Venture Capital, inwestowania i kryteriów dobrych przedsięwzięć. W trakcie gry dostępne są zasoby bogatej bazy wiedzy poświęconej tym zagadnieniom.

Więcej informacji na stronie: www.gra-vcr.pl. Udział jest bezpłatny. Zachęcamy do gry!


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę