19 lip '13

Znamy zwycięzców IV edycji Stypendium z Wyboru!

Kurs języka japońskiego w kraju kwitnącej wiśni, płyta z muzyką terapeutyczną, praktyki w siedzibie WHO w Genewie oraz prace nad wykorzystaniem drukarki 3D, to tylko niektóre z marzeń uczestników IV edycji Stypendium z Wyboru, które ziszczą się w tym roku. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Absolvent.pl oraz Mecenasów, młodzi ludzie z Pokolenia Y mogą bez przeszkód spełniać się zawodowo. Realizacja wszystkich pomysłów jest warta aż 67.000 złotych!

Obecnie zdobycie wyższego wykształcenia nie gwarantuje sukcesu na rynku zawodowym. Na całym świecie nieubłaganie rosną statystyki bezrobocia wśród młodych przed 30. rokiem życia. Studenci i absolwenci zdają sobie sprawę, że nieustannie muszą inwestować w siebie i swoje umiejętności. Wyjazdy w ramach wymiany Erasmus, wolontariat i szkolenia, to nie wszystko. Jedynym programem w Polsce, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi wkraczających dopiero na rynek pracy, jest Stypendium z Wyboru. Nasz program, to zupełnie innowacyjny projekt. Młodzi ludzie chcą pracować. Mają świetne, odważne i często nowatorskie pomysły. Do ich realizacji potrzebują odrobiny wsparcia i funduszy na starcie, których po prostu brakuje. Stypendium z Wyboru stawia na kreatywność, ambicję i determinację. U nas, każdy ma szansę zdobyć do 5 000 złotych na dowolny cel związany z rozwojem kariery zawodowej. O tym komu damy pieniądze, decydują internauci w otwartym głosowaniu. Nikt z uczestników nie jest faworyzowany – wyjaśnia Dominik Wiegand, członek zarządu Fundacji Absolvent.pl

Spełniaj się zawodowo

W IV edycji Stypendium z Wyboru do rozdania było aż 67 000 złotych. Za tę kwotę Fundacji Absolvent.pl uda się spełnić marzenia związane z rozwojem kariery zawodowej 16 osób. W zwycięskim gronie znalazło się 12 aplikacji indywidualnych oraz 2 grupowe. Część tegorocznych laureatów to humaniści. Swoje pasje będą realizować na warsztatach musicalowych w Londynie, poprzez naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ale również urządzając własne studio muzyczne, czy doskonaląc swoje umiejętności gry na fortepianie. Laureatami zostali również studenci uczelni medycznych, którzy pragną nieść pomoc wszystkim wokół. Ola Gawrońska, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzięki wygranej będzie mogła bez przeszkód odbyć praktyki w genewskiej siedzibie Światowej Organizacji Zdrowia. Natomiast Mateusz Gąsiorowski z Poznania, tak mówi o swoim marzeniu związanym z kręceniem edukacyjnych filmów dla studentów medycyny: Poważnie myśląc o pracy dydaktycznej na uczelni, muszę zadbać o atrakcyjność zajęć, o ciekawą formę i przystępność treści. Niezależnie czy będzie to Katedra Historii Nauk Medycznych, czy Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej, to wszechobecny trend wdrażania multimedialności i interaktywności będzie moim drogowskazem.

Młodzi stawiają również na języki, nowe technologie i działalność społeczną. Do zwycięskich pomysłów należy np. kurs języka japońskiego w Japonii. Martyna, która za wszelką cenę pragnie przyswoić sobie język z dalekiej Azji, zaangażowała w zdobycie głosów środowiska skupione wokół kultury anime. Za pieniądze ze Stypendium, Maciej kupi drukarkę 3D, aby realizować swoje projekty i założyć działalność konstruktorską, Michał nagra płytę z muzyką terapeutyczną, natomiast Damian rozpocznie studia podyplomowe z zakresu bioinformatyki. Cieszymy się, że już po raz czwarty możemy przyczynić się do rozwoju kariery zawodowej młodych ludzi. Żałujemy, że nie możemy wesprzeć wszystkich marzeń walczących w tej edycji. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników zrealizuje swoje plany zawodowe. Bardzo mocno trzymamy za to kciuki. – mówi Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl

Bitwa o marzenia

Tegoroczna walka o głosy w Stypendium z Wyboru była wyjątkowo zacięta. O fundusze na swoje cele zawodowe walczyło aż 412 osób. Na wszystkie aplikacje, podczas trwającego miesiąc głosowania, oddano ponad 150 000 głosów. W programie wzięli udział zarówno studenci i absolwenci polskich uczelni, ale również nasi rodacy obecnie przebywający poza granicami kraju. Pomysły spłynęły dosłownie z całego świata: Indii, Francji, Hiszpanii czy też Węgier.

Do tej pory Fundacja pomogła w realizacji marzeń o karierze zawodowej za łączną sumę ponad 300.000 złotych. Czynnie pomagają jej w tym Mecenasi programu. Tegoroczną edycję wspierają: Shell, T-mobile, Polska Rada Biznesu, Ernst&Young, KPMG, Nestlé, Panasonic, Grupa PZU, MDDP, Infosys, Falck Medycyna, MEDIACAP i Sodexo.

Na naszej stronie internetowej znajdują się wszyscy laureaci wraz ze zwycięskimi aplikacjami:

http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/laureaci-IV-edycji


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę