23 maj '11

Zostań dziennikarzem

Jesteśmy młodym zespołem, który próbuje rozpowszechnić na wzór niemieckiego portalu: http://www.hilfreich.de nasz rodzimy odpowiednik. Strona istnieje od niedawna i potrzebuje kreatywnych osób chcących dla nas pisać specjalistyczne i fachowe teksty z różnych dziedzin życia.

Chciałabym polecić Państwu dołączenie do szerokiego zbioru Państwa stron internetowych przydatnych osobom poszukującym pracy, a także porad, jak osiągnąć dobry start na drodze zawodowej, który znalazłam na stronie http://www.wszib.edu.pl/linki/ również nasz nowatorski projekt, którego szczegóły znajdziecie Państwo bezpośrednio pod adresem:

http://autorzy.dobra-rada.pl/. Ponadto w zakładce PRACA mamy już pierwsze artykuły, które mogłyby okazać się pomocne dla osób wkraczających na rynek pracy.
•Jak napisać skuteczny życiorys? http://www.dobra-rada.pl/jak-napisac-skuteczny-zyciorys_242
•Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej? http://www.dobra-rada.pl/przygotowanie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej_240
•Jak napisać skuteczny list motywacyjny? http://www.dobra-rada.pl/jak-napisac-skuteczny-list-motywacyjny_231
•Oferty pracy w Internecie: jak rozpoznać te poważne? http://www.dobra-rada.pl/oferty-pracy-w-internecie-jak-rozpoznac-te-powazne_229
•Jak napisać podanie o pracę? http://www.dobra-rada.pl/jak-napisac-podanie-o-prace_132
•Pierwszy dzień w pracy – jak poradzić sobie ze stresem? http://www.dobra-rada.pl/pierwszy-dzien-w-pracy-jak-poradzic-sobie-ze-stresem_230
•Pierwsza praca: gdzie i jak jej szukać? http://www.dobra-rada.pl/pierwsza-praca-gdzie-i-jak-jej-szukac_224
Sukcesywnie będą pojawiać się kolejne artykuły związane z wkraczaniem młodych ludzi na rynek pracy. Potrzebujemy jednak osób chcących dla nas pisać.
Szczególnie liczymy na specjalistów z różnych dziedzin, którzy pomogą nam w rozwoju naszego internetowego poradnika na wzór niemieckiego http://www.hilfreich.de liczącego już ponad 10.000 artykułów, których liczba wciąż wzrasta. Polski zespół redakcyjny z siedzibą w Hamburgu, którego przedstawicielką jestem, poszukuje nowych autorów i czytelników. Nie należy pisania dla nas traktować jako głównego, czy stałego źródła dochodu, ale dla tych, którzy przede wszystkim potrafią i lubią pisać jest to alternatywa na zarobienie dodatkowo paru groszy łącząc przyjemne z pożytecznym. Wiele osób już nam zaufało i zamieściło linki do Dobrej Rady. Mamy nadzieję, że i Państwo zdecydują się nam pomóc.

Poniżej znajdują się dodatkowe informacje o naszej Redakcji:
http://www.dobra-rada.pl to nasza strona główna, do odwiedzenia której również serdecznie zapraszam. W każdej z podanych kategorii będziemy systematycznie dodawać artykuły, tak by dosłownie z dnia na dzień było ich coraz więcej. To projekt, w którym każdy może wziąć udział, jeśli nie jako autor tekstów, to nasz czytelnik. Nasza redakcja jest otwarta na wszelkie koncepcje i propozycje zmian.

Proponujemy tematy artykułów, a nasi internetowi autorzy piszą dla nas teksty, nad których poprawnością czuwa zespół redakcyjny. Przy okazji można więc odkryć w sobie potencjał literacki i nie trzeba być pisarzem, czy publicystą, by współtworzyć z nami ten nowatorski projekt.

Jak już wspominałam, poszukujemy specjalistów z różnych dziedzin, ale także szukamy osób mających po prostu potencjał literacki i dryg do pisania. Dobra-Rada.pl nie jest witryną całkowicie wolną od reklam, jednak jest to niezależny projekt, za którym nie stoi żadne większe wydawnictwo, a który jest tworzony przez młody, polski zespół na wzór niemieckiej wersji tej strony. Staramy się zatem stworzyć jej rodzimy odpowiednik. Każdy z tekstów można swobodnie odnaleźć przez wyszukiwarkę internetową.

Naturalnie chętnie odpowiem na ewentualne pytania i uprzejmie proszę o informację zwrotną.


Zamieść ofertę

pracy, praktyki, szkolenia lub pracy za granicą:

zamieść ofertę