Kierownik Wydziału Analiz i Rozwoju

Stanowisko: Kierownik Wydziału Analiz i Rozwoju

Nazwa firmy: PGE Paliwa sp. z o.o.
Informacje o firmie PGE Paliwa sp. z o.o.
jest spółką z Grupy PGE, lidera na polskim rynku energetycznym.
Specjalizujemy się w dostawach węgla i biomasy na krajowym rynku, świadczymy także usługi związane z logistyką dostaw. Naszymi Klientami są zakłady energetyczne i ciepłownicze, odbiorcy przemysłowi oraz firmy pośredniczące w handlu węglem zlokalizowane w całej Polsce.
Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy oraz ciągły rozwój kompetencji. Zespół PGE Paliwa tworzą eksperci świetnie znający specyfikę polskiego rynku paliwowego, utrzymujący międzynarodowe kontakty i najwyższe standardy funkcjonowania.
Dołącz do nas – zostań częścią dynamicznego zespołu i razem osiągnijmy sukces.

Opis stanowiska:
• Aktywne monitorowanie rynku węgla, biomasy w Polsce oraz aktów prawnych mających wpływ na działalność związaną z jego obrotem.
• Bieżąca analiza rynkowa, w tym analityka kosztowa na rynku węgla i biomasy.
• Sporządzanie prognoz cenowych, modeli analitycznych, miesięcznych raportów ze sprzedaży oraz innych dokumentów analitycznych.
• Przygotowywanie prezentacji i zestawień na potrzeby Zarządu.
• Współpraca z kluczowymi działami Spółki w zakresie prowadzonych analiz (Handel/Produkcja/Logistyka/Finanse).
• Monitorowanie wydarzeń na rynkach surowców energetycznych.
• Opracowywanie planu projektów strategicznych i rozwojowych.
• Nadzorowanie przebiegu i realizacji projektów strategicznych.

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe (preferowany profil ekonomiczny).
• Min. roczne doświadczenie zawodowe na stanowisku specjalistycznym oraz doświadczenie w segmencie commodity lub finansowym.
• Znajomość metod analizy statystycznej.
• Umiejętność efektywnej komunikacji oraz pracy pod presją czasu.
• Orientacja na pozyskiwanie i przekazywanie informacji.
• Zaawansowana znajomość MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Reuters.

Oferujemy:
• Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
• Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
• Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
• Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
• Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
• Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
• Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.

Proszę o aplikowanie przez: https://www.praca.pl/kierownik-wydzialu-analiz-i-rozwoju_7856556.html