25 marzec '21

Compliance w przedsiębiorstwie – moda czy konieczność?

Compliance w przedsiębiorstwie – moda czy konieczność?
Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 25/03/2021
10:00 - 10:50


Liczne zagrożenia ze strony nieuczciwych partnerów biznesowych oraz zmiany regulacji prawnych z zakresu bankowości, finansów, podatków i rachunkowości, a także rosnąca odpowiedzialność karna członków zarządu i przedsiębiorstwa, stawia przed podmiotami gospodarczymi szereg wyzwań związanych z dostosowaniem działalności gospodarczej do wymogów ustawodawcy. W trakcie wykładu zostaną omówione najważniejsze narzędzia compliance stosowane przez współczesne podmioty gospodarcze mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zawieranych kontraktów biznesowych oraz minimalizację ryzyka sankcji karnych ponoszonych przez organizację i jej decydentów za niedochowanie należytej staranności.

 

Prowadzący: dr Piotr Ziarkowski

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, wieloletni praktyk gospodarczy w obszarze podatków, rachunkowości i finansów.

Autor publikacji z zakresu zarządzania finansami, wartości dla klienta w outsourcingu usług finansowo-księgowych oraz wykorzystania nowych technologii w obszarze accounting compliance i tax compliance.